Зимонька зима багато радощів для діток принесла

Соляник Ірина

А почалося все з облаштування та відкриття кімнати «Карітас» за підтримки БФ «Карітас-Маріуполь». яка працює на базі Андріївської ЗОШ I-III ступенів. Вміння спілкуватися, відчувати щастя, підтримку з боку родини, надавати допомогу іншим-основні психологічні якості, які допомагають дитині зростати здоровою в умовах будь якого конфлікту або стресової ситуації.

Бо наше сьогодення перебуває в напруженому стані і впливає на це багато чинників. У зв’язку з цим діти та дорослі проживають і роз’язують складні ситуації по-різному, тому ця кімната стала тим «безпечним місцем» з формування життєстійкості та стресостійкості.

Сучасні діти, зараз більш активні, відкриті, сміливіші у висловлюванні та безпосередні. Через соціальні мережі багато бачать, знають та вміють. Навіть дорослий потребує допомоги від дітей в окремих випадках. Цей факт радує та дивує і трохи насторожує. Потік не завжди корисної інформації по-різному впливає на дитячу психіку. Спостерігаючи за теперішнім поколінням, ми не можемо стояти осторонь. Дітей треба слухати, навіть коли вони мовчать. Без слів можна побачити, що коїться в дитячій душі. Кожна дитина має право бути почутою.

Ми, соціальні працівники Андріївської локації, впроваджуємо не вперше корекційно-розвиткову програму з формування стійкості до стресу в дітей шкільного віку «Безпечний простір».Діти залюбки відвідують кімнату, бо впевнені що тут дозволяється вільно висловлюватись, займатися улюбленими справами, отримують пораду від дорослого,підтримку інших, але при цьому дотримуючись певних правил, які ми разом з дітьми встановили в кімнаті.

Грудень та січень місяць відзначився щедрими святами. За підтримки БФ «Карітас-Маріуполь» від Святого Миколая солодкі подарунки отримали понад 90 дітей. Вірші та хороводи лунали в цей день, кожен намагався зробити добрий вчинок та отримати подарунок. Чинити добро не так і просто. Можна лише поглядом образити і навпаки помиритися.

Тому такі комунікативні навички, вміння дружньо спілкуватися, не ображати інших та не бути в полоні власних переживань ми і намагаємось розвинути в дітях. Висловлюємо щиру подяку БФ «Карітас-Маріуполь»за підтримку, розуміння, цінуємо Вашу працю та внесок в наше спільне діло на благо. Тож завершуючи 2019 рік ми приєднуємось до усіх побажань і вітаємо:

З новим роком, з щастям новим
Хай веселим та чудовим
Буде рік, що наступає
Негаразди всі минають
Радість буде в домі й свято
Та й гостинчиків багато,
Смачних смачностей в подолі,
Подаруночків від долі.
Незабутніх вражень більше
Світлих радостей частіше.