Спільна справа: знайдено диплом, на який власниця чекала майже 33 роки.

Тетяна Орлова з дипломом
Тетяна Орлова з дипломом

Така знахідка для мешканки Кам’янки Тетяни Орлової стала приємною новиною і відбулася завдяки спільній праці двох фахівчинь – Світлани Брагунцової з БФ «Карітас Маріуполь», яка працює у Мангуші в рамках проекту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» та Оксани Чекменьової, юристки Данської ради у справах біженців – Данської Групи з розмінування (DRC-DDG). Спеціалісти вважають, що  втрачені документи, якщо вони були отримані до 2000 року на непідконтрольній території, можна відновити або знайти протягом 3 – 6 місяців, цей процес потребує більше часу ніж звичайно, а іноді і звернення до суду. Цього разу дві фахівчині, об’єднавши зусилля, знайшли диплом за тиждень, бо впевнені, що співробітництво – це завжди подвійний шанс на успіх. Подробиці звернення Тетяни Орлової до Данської ради у справах біженців можна дізнатися у наших партнерів.

«Коли ми разом з Оксаною розробили стратегію взаємодії, з’ясували всі обставини трудової діяльності нашої підопічної, шляхи привели нас до Мангуша, де я працюю у центрі безоплатної правової допомоги вже другий рік. Спочатку були малі надії на швидкий результат, бо знаєте, як буває зі втраченими документами та довідками, скільки часу потребує навіть виправлення маленької помилки в документах. А тут пошуки втраченого диплома! Але все вирішилося на диво швидко. Я зробила необхідні запити і власниця отримала свій диплом за тиждень. Це приємна подія. Треба дякувати спеціалістам архіву, що все зберегли, навіть після ліквідації підприємства, де Тетяна працювала багато років тому», – коментує Світлана Брагунцова.

Безумовно, крім юристів та бенефіциарів є безліч структур, які допомагають в роботі. Цього разу БФ «Карітас Маріуполь» разом з DRC-DDG щиро дякує КП «Мангушський трудовий архів» за сумлінну працю та швидку допомогу у пошуках втраченого документа.

Наразі центр надання безоплатної правової допомоги у Мангуші продовжує роботу. З початку цього року вже понад 40 людей звернулися до фахівчині БФ «Карітас Маріуполь» Світлани Брагунцової з різних питань: сімейного та трудового, цивільного та земельного права. Ведеться постійна допомога соціально незахищеним категоріям громадян. Але серед безлічі юридичних справ, кропіткої роботи з архівами та  документами, трапляються звернення, які залишаються у пам’яті. Знайдений диплом – саме цей випадок.

Фото надані DRC-DDG.


***Ця публікація була підготовлена проектом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.