Земельні аукціони: БФ «Карітас Маріуполь» провів практичний семінар учасників торгів з представниками держструктур

Земельні аукціони: БФ «Карітас Маріуполь» провів практичний семінар учасників торгів з представниками держструктур

Напередодні старту земельних аукціонів БФ «Карітас Маріуполь» провів практичний zoom-семінар для очільників місцевих рад, голів ВЦА та юристів ОТГ з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей з питань участі у земельних торгах, порядку їх проведення та технічних можливостей IT-сервісів, які пропонуються на даний час всім учасникам аукціонів. Захід було проведено за підтримки Управління ринку та оцінки земель ДГК України, а саме його керівника Людмили Спіциної. Участь у семінарі взяли представник ДП «Прозорро.Продажі» Владислав Юрівський, керівник напрямку електронних аукціонів на майданчику E-Tender Аліна Каневська та представники МінАПК.

«Найважливіша частина цього семінару – комунікація. Практично всі представники громад, а їх на семінарі було майже 90, мали змогу напряму поспілкуватися з розробниками Положення про проведення земельних аукціонів, отримати відповіді на свої питання від представників Держгеокадастру, на листування з якими у іншому разі було б витрачено декілька тижнів. Вважаю, що інформації, яку отримали присутні, достатньо для успішного проведення торгів. А кількість присутніх зайвий раз підкреслює важливість цього заходу», – прокоментував подію координатор юридичних проєктів БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Магдаліц.

Присутнім було презентовано нове «Положення про проведення земельних торгів», роз’яснено, як працює система «Прозорро.Продажі» та які кроки мають зробити учасники торгів від початку реєстрації до моменту участі у аукціонах. Також була презентована робота одного з 40 майданчиків, які безпосередньо організовують процес проведення земельних торгів, консультують та супроводжують кожного з учасників.

За результатами прямого спілкування з розробниками нового Положення представники громад внесли декілька пропозицій щодо удосконалення системи проведення аукціонів, які мають бути усунені до початку торгів. Всі інструкції, що стосуються порядку реєстрації, документообігу та участі у торгах надіслано учасникам заходу.

Семінар проведено у рамках «Програми економічного розвитку східної України», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» та Данською радою у справах біженців (DRC) за підтримки урядів Швейцарії і Великої Британії.