Завдяки допомозі юристів «Карітас Маріуполь» отримано свідоцтво про смерть без відмови РАЦСу

Завдяки допомозі юристів «Карітас Маріуполь» отримано свідоцтво про смерть без відмови РАЦСу

Зазвичай процедура отримання свідоцтва про смерть українського зразка для жителів непідконтрольних уряду України територій затягується до місяця, оскільки такий документ не має юридичної сили. Це позбавляє спадкоємців можливості оформити спадщину, отримати невиплачені пенсії, а також виплати на поховання померлого. Родичі, які не встигли оговтатися від горя після втрати близької людини, отримують додатковий стрес, стикаючись із процедурами легалізації документів, чергами, судами, витратами на проживання на територіях, підконтрольних уряду України. Та й вартість послуги від юридичних фірм відверто зашкалює – за оформлення свідоцтва про смерть можуть запросити до 5 000 гривень, що серйозно впливає на бюджет родичів.

Завдяки допомозі юристів «Карітас Маріуполь» отримано свідоцтво про смерть без відмови РАЦСу

Вирішуючи цю проблему через пункти надання безкоштовної юридичної допомоги БФ «Карітас Маріуполь», родичі померлих можуть оформити свідоцтво швидко і без зайвих стресів. Саме така ситуація виникла в Волновасі, куди в середні липня 2021 р. звернувся мешканець с. Гранітне Волноваського району Аблякімов Екрем Ерфанович. На початку квітня його мати виїхала до Криму і там померла. Для отримання документа про смерть матері він звернувся до Волноваського РАЦСу для отримання відмови у видачі свідоцтва про смерть, з якою необхідно звертатися до суду. Однак через великі черги він не зміг отримати цей документ. «Під час опрацювання питання, було з’ясовано, що згідно Постанови Верховного суду, звертатися до суду для встановлення факту смерті на непідконтрольній уряду України території можна без отримання вказаної відмови. Позов було подано 15 липня, а 16 – вже отримано рішення суду, з яким чоловік може отримати необхідний документ», – констатує факт юрисконсульт БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Пефтібай.


*** Ця стаття підготована у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізуєтья БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.