Зарано знімати маски

polska Pomoc

З 11 травня розпочинається послаблення карантину. Відкриють ринки, магазини, перукарні, парки та сквери. Але потрібно розуміти, що послаблення карантинних заходів – це не привід забувати про особисту гігієну, про особистий захист, бо це довгий шлях з подолання пандемії, який складається з багатьох факторів та заходів безпеки, з обмежень та правил.

В Україні на 10 травня зареєстровано 15 232 випадки covid-19, за добу 552 нових випадки, з них 391 померлих за період карантину.
По Донецькій області на 10 травня 100 зареєстрованих випадків, з них 3 померлих.

Ці показники кажуть про те, що ще зарано знімати маски. Щоденний приріст хворих не зменшується. Для нас важливо зрозуміти, що дотримання усіх рекомендацій з профілактики ураження коронавірусом на даний момент є єдиним шляхом для подолання пандемії з мінімальним рівнем смертей.

Не забувайте ці правила! Дотримуйтесь їх! Таким чином Ви врятуєте життя собі, своїм близьким та оточуючим! Не залишайтесь осторонь заповіді “НЕ УБИЙ”!

  • Одягайте маски виходячи з дому !!!
  • Одягайте перчатки коли ходите до магазина, аптеки чи ринку !!!
  • Регулярно мийте руки !!!
  • При можливості обробляйте руки антисептиком !!!
  • Дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях !!!
  • По можливості, не чіпайте руками очі, ніс та рот !!!
  • Не виходьте з дому без поважної причини !!!
  • При підвищенні температури, появу кашлю і скруті дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою !!!

Як і при будь-якій події світового масштабу люди відреагували полярно: когось огорнув страх і хаос, хтось побачив в нещастя прибуток, а хтось прихильник того що вірусу немає або його імунітет міцніше інших. Всі правила карантину багато людей намагаються обійти хитрістю, багато ігнорують масковий режим, багато ігнорують закони на заборону роботи, багато ігнорують правила на масові скупчення людей. Обманюючи хитрістю правила не обдурити смерть!

Тому “Карітас Маріуполь” закликає Вас: “Дотримуйтесь правил карантину!!!”

Медичні працівники “Карітас Маріуполь” розвезли засоби індивідуального захисту для опікунів у рамках проекту «Модель соціального обслуговування та медичної допомоги в Донецькому регіоні України» за підтримки Most Solidarności, Polska Pomoc та Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Лікарі проводять скринінг контроль сатурації кисню капілярної крові (пульсоксиметрію) та скринінг температури тіла опікунів та бенефіціарів, не припиняючи піклуватись про їх стан здоров’я згідно стратегічного плану у зв`язку з введенням надзвичайної ситуації у країні. Наші опікуни, дотримуючись усіх правил профілактики від Всесвітньої організації з охорони здоров’я, у засобах індивідуального захисту, приносять усі необхідні речі при самоізоляції, а саме продукти, ліки та засоби гігієни; проводять дезінфекційні заходи (вологе прибирання, провітрювання приміщення); обробляють та готують їжу; виносять та утилізують сміття.

Ми намагаємось адаптувати себе під такі складні умови, прийняти виклики та зробити все можливе для реалізації комфортних умов карантину для жителів буферної зони та зупинити розповсюдження пандемії серед населення.

Dobre zdrowie dla ciebie.
Міцного здоров’я Вам.
Крепкого здоровья Вам.

Текст, фото: Рудковський Богдан