За допомогою юристів БФ «Карітас Маріуполь» пенсіонерці враховано пільговий стаж

За допомогою юристів БФ «Карітас Маріуполь» пенсіонерці враховано пільговий стаж

Майже чотири роки з моменту виходу на пенсію жителька Мар’їнки Лілія Володимирівна домагалася від Пенсійного фонду зарахування до пільгового стажу часу, що був відпрацьований на виробництві з важкими умовами праці, який вона заробила протягом 80–90-х років  на Мар’їнському шиноремонтному заводі. Тоді частина відпрацьованого часу в цеху з важкими умовами праці не була їй зарахована до пільгового стажу. Через два роки пенсіонерка знову звернулася до Пенсійного фонду  і знову отримала відмову.

«У жовтні 2020 року Лілія Володимирівна у черговий раз звернулася до ПФУ і знову отримала відмову. Жінка звернулася за консультацією до нас. Було прийнято рішення оскаржити дії Пенсійного фонду в Донецькому окружному адміністративному суді. Перед цим були направлені запити на роз’яснення в Мінсоцполітики та Мінекономіки відносно ситуації, коли в наказі по підприємству вказана посада, яка не збігається з записом у трудовій книжці», – розказує юристка Мар’їнського пункту надання безкоштовної правової допомоги БФ «Карітас Маріуполь» Оксана Федорова.

За допомогою юристів БФ «Карітас Маріуполь» пенсіонерці враховано пільговий стаж

15 червня 2021 року Донецький окружний адміністративний суд виніс рішення про скасування рішення Пенсійного фонду про відмову в призначенні пенсії, про розгляд заяви повторно з урахуванням часу роботи у важких умовах і про врахування цього часу до пільгового стажу.

«З огляду на наведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі. Рішення прийнято в порядку письмового провадження 15 червня 2021 року. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано», – зазначено у рішенні суду.

Рішення набуває чинності 15 липня цього року.

*** Ця стаття підготована у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цій статті, належать  виключно авторам і не обов’язково відображають погляди ООН та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.