Яким чином наповнити бюджет громади: фахівці БФ «Карітас Маріуполь» та ВЦА Мирненської ОТГ розробили план дій

Яким чином наповнити бюджет громади: фахівці БФ «Карітас Маріуполь» та ВЦА Мирненської ОТГ розробили план дій

Сьогодні відбулася зустріч між координатором проекту БФ «Карітас Маріуполь» «Програма правової допомоги та економічного розвитку Східної України» Олександром Магдаліцем та очільником Мирненської ВЦА Володимиром Весьолкіним. Приводом для початку спільної роботи стала земельна реформа та низка проблем, які виникли у громади.

«Перша проблема – це наповнення бюджету, проблеми з ухилянням від сплати податків підприємствами, приватними підприємцями та особами, які обробляють землю взагалі не уклавши договору – такі ознаки, нажаль, є в даний час, проблеми зі збереженням культурної спадщини. Я маю на увазі кургани, які без будь-якого дозволу, самовільно, почали обробляти місцеві мешканці. Ці землі треба зберегти для нащадків. Є землі, які треба прийняти у комунальну власність, але не від держави, а від невідомих юридичних осіб. За документами вони й досі володіють цією землею на підставах актів постійного користування, але припинили своє існування як юридичні особи. Для нас подібні речі виглядають проблемою, бо в нас недостатньо досвіду для їх вирішення, а для фахівців «Карітас» це повсякденна праця, практичний та дієвий досвід у цій справі. Впевнений, що звернемося ще не один раз і по нормативні акти, і по допомогу, щоб не прокладати нові стежки, а робити правильні, юридично обгрунтовані кроки для вирішення будь-яких питань», – прокоментував Володимир Весьолкін.

Загальна площа Мирненської ОТГ трохи менше 420 квадратних кілометрів, майже 60% цієї площі складають землі сільськогосподарського призначення. Тож дбале її використання – це найголовніша стаття поповнення бюджету. Олександр Магдаліц вважає, що юристи БФ «Карітас Маріуполь» здатні допомогти громаді залучити досить вагомі кошти.

«Бюджети майже всіх ВЦА на території Донецької та Луганської областей переважно складаються з земельних податків та зборів. Мирненська громада, яка зазнала значних руйнувань під час бойових дій, не володіє великими підприємствами, які могли б це робити та наповнювати бюджет. Беручи до уваги те, що з 2022 року державні субвенції для громад суттєво зменшуються, єдиний спосіб зробити громаду життєздатною – правильно та ефективно використовувати земельні ресурси. Під час зустрічі з паном Весьолкіним ми розробляли конкретний план дій, покрокову інструкцію, яка складається з усунення всіх вищеперерахованих проблем з землею та оптимізації податків та зборів. Ми розраховуємо на зростання доходної частини бюджету. Приблизно тисяча гектарів землі у Мирненській громаді готові до інвестиційної діяльності, але попереду ще багато роботи, що потребує ретельної інвентаризації землі, вирішенню багатьох адміністративних та судових питань. Потрібна допомога обласної адміністрації, відповідного міністерства та юристів – цей процес потребує спільних зусиль. В результаті професійної адвокації розраховуємо залучити до бюджету громади не менше мільйона гривень», – підсумував результати зустрічі Олександр Магдаліц.