“Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – різні, ми – рівні”

“Я – хлопчик, я – дівчинка,  ми – різні, ми – рівні”

Ми дедалі частіше чуємо і використовуємо слово «гендер». Люди часто думають, що це поняття, яке торкається виключно захисту прав  жінок. Проте це не так. В нашій країні прийнято Закон про рівні права та можливості жінок і чоловіків.

Отже гендер – це те що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми і, як все живе в природі поділяємося на дві статі. Чим же гендер відрізняється від статі? Чому вважається, що поняття «гендер» є ключовим у поступі будь – якої країни до демократії і щасливого, заможного життя? Саме над цим роздумували і міркували, аналізували та висловлювали свої думки  підлітки Мирненської школи з соціальними педагогами Карітас – Маріуполь  проекту «Психологічний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України», на заході, яке відбулося на початку березня.

Метою соціальних педагогів було: надати підліткам інформацію з гендерних питань в доступній для них  формі, показати, що дівчатка і хлопчики мають рівні права та рівні можливості на зрозумілих сюжетних лініях з використанням ігор та конкурсних завдань; включити хлопчиків і дівчаток у спільну роботу, вчити їх співпрацювати творчо і злагоджено; сприяти згуртуванню  колективу; формувати навички колективізму, позитивне ставлення до протилежної статі; виховувати почуття дружби, взаємоповаги.

На численних прикладах підлітки побачили, що дівчатка і хлопчики різні, але попри це – вони рівні. Рівні, бо дівчатка ні в чому не поступаються хлопчикам: ні у вмінні логічно мислити, ні у вмінні творчо працювати, співпрацювати і висловлювати свої думки. Вони такі ж спритні і вправні, такі ж кмітливі і вдумливі. Отже, вони заслуговують на повагу, як і всі жінки, які народжують дітей, доглядають за ними, вчать говорити, ходити, перуть, готують їжу, створюють затишок удома. Та ще й працюють так само, як чоловіки. Жінкам дуже нелегко в житті. Та якщо вони відчувають чоловічу підтримку, то можуть впоратися з усіма справами і залишатися ніжними, добрими, гарними і чарівними.

Зрозумілим стало, що надійний друг може бути і дівчинкою, і хлопчиком. Що тепер наші дівчатка більше ніколи не будуть вважати хлопчиків нецікавими, а хлопчики ніколи не ображатимуть дівчаток, а навпаки будуть їх захищати. Всі переконалися, що існує багато справ, які можна, які необхідно, які цікаво робити разом. Лише разом і дівчаткам, і хлопчикам можна виступати єдиною командою. Лише разом і дівчатка, і хлопчики можуть стати сильною командою, девізом якої буде “Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – рівні”.

І підсумком цього заходу став спільний висновок: гендерні ролі чоловіків і жінок залежать від того, яку поведінку готова вибрати людина, яка в будь – який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту людей від гендерної дискримінації та насильства.

Велику подяку благодійному фонду Карітас – Маріуполь проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків у буферній зоны на сході України» висловили підлітки за їхню турботу та смаколики:

«Колектив дітей, батьків та працівників Мирненської загальноосвітньої школи щиро дякує Вам за постійну турботу та допомогу, яку ви надаєте вчасно та від щирого серця. Спасибі, Вам, що ви вмієте розділити любов с тими, кому на цій землі її не вистачає. Щиро дякуємо, Вам, та вашим однодумцям, що підставляєте нам своє сильне та добре плече у цих нелегких життєвих ситуаціях. Завжди приємно відчувати тепло багатьох сердець, які вболівають за дитячі долі та допомагають у здійсненні багатьох дитячих мрій та побажань…»

Соціальний працівник проекту
Розумна Марина