Вирушаємо, згідно з розробленого плану до сіл Новоселівка та Новоселівка 2

Інформація стосовно становища з питною водою, зібрана у ході оцінки внесена у паспорт села. Зараз чекаємо на більш детальне вивчення ситуації та висновок від фахівців по воді.

Відстань від Маріуполя приблизно 35 км. В’їжджаємо в с. Новоселівка 2. Воно перше по дорозі. Потрібно зупинитися поговорити з місцевими жителями. Порожні вулиці. Хочемо знайти найближчий колодязь, але запитати не у кого. Стоїмо недовго і вирішуємо не втрачати час та їхати до голови сільської ради. с. Новоселівка 2, як і ряд других сіл в окрузі, таких як село Запорізьке, село Степанівка, селище Маловодне, село Кам’янка відносяться до Новоселівської сільської ради, яка розташована в с. Новоселівка.

У сільській раді нас зустрічає голова Менглебей Олена Федорівна. Як завжди пропонують чай, каву. Але ми приїхали працювати і відразу переходимо до питання “Яку воду використовують для чаю”. Відповідь: “Звичайно привізна”. Переходимо до соціальної складової, чисельність, кількість безробітних, кількість інвалідів та інше. На жаль, ситуація не відрізняється від інших сіл і, так би мовити залишає бажати кращого.

У селі Новоселівка проживає близько 950 чоловік. У Новоселівці 2 близько 400. Багато пенсіонерів, більше половини. Рівень безробіття дуже високий. В основному працюють ті, хто задіяний в бюджетній сфері, сільрада, амбулаторія, дитячий садок. Є декілька підприємців, є декілька магазинів. Розвинутої промисловості тут ніколи не було.

Люди завжди займались сільським господарством та і зараз виживають за його рахунок. Відносно води. У селі Новоселівка є 4 свердловини, які живлять різні частини села. Документів на свердловини не має. Вода в свердловинах технічна і не придатна до пиття. Питну воду населення купує. До речі, по дорозі до сільської ради, мі зупинилися біля колодязя, набрати пробу води для аналізу, до нас підійшов маленький хлопчик і попередив, що з колодязя пити не можна, вода погана.
Набагато гірші справи з сусіднім селом Новоселівка 2. У ньому немає ні свердловини не колодязів, точніше колодязь є, але в ньому давно немає води. На зворотному шляху ми знайшли цей колодязь. Знаходиться він біля садка і дійсно по виду давно покинутий.