Ви залишаєтесь вдома – Ми опікаємо!

polska Pomoc

На жаль пандемія коронавірусу продовжує своє розповсюдження: більш півмільйона хворих у світі, з них десятки тисяч загинуло. Не оминає вірус і нашу країну.

Карітас Маріуполь - допомога під час пандеміїопікаємо!

Загроза розповсюдження covid-19 не пророцтво – це математика

Спеціалісти у галузі громадської охорони здоров`я США кажуть, що розповсюдження вірусу може спинитися, якщо люди приймуть практику “соціальної дистанції”, а саме уникати громадські місця, обмежити своє пересування. Прошу до вашого ознайомлення аналітичну статтю з усіма схемами та підрахунками від Washington Post:

Що варто знати про самоізоляцію під час COVID-19

Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).

Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Самоізоляція потрібна якщо ви:

  • очікуєте результатів тесту на новий коронавірус;
  • близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19;
  • нещодавно повернулись із КНР, Ірану, Північної Кореї, Італії або з інших країн, де зафіксований новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт з хворим тощо.

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також оберіть контактну особу, до якої будете звертатись за допомогою.

Що робити, якщо проживаєте не одні?

Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи до магазину. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?

Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Медичні працівники “Карітас Маріуполь” в індивідуальному медичному захисті продовжують працювати в буферній зоні на сході України у рамках проекту «Модель соціального обслуговування та медичної допомоги в Донецькому регіоні України» за підтримки Most Solidarności, Polska Pomoc та Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Відвідують наших бенеціфіарів та опікунів, піклуються про їх стан здоров`я згідно стратегічного плану у зв`язку з введенням надзвичайної ситуації у країні. Продовжують розповсюджувати по буферній зоні інформаційні листи згідно рекомендацій ВОЗ по профілактиці зараження коронавіруса.

Робіть ДОБРО миючи ретельно руки та залишаючись вдома. Ми віримо в Вас !!!

Фото, текст: Рудковський Богдан