Встановлено партнерські відносини між БФ «Карітас Маріуполь» та ВЦА міста Щастя

Встановлено партнерські відносини між БФ «Карітас Маріуполь» та ВЦА міста Щастя

Меморандум про співробітництво підписано між БФ «Карітас Маріуполь» та Військово-цивільною адміністрацією міста Щастя Новоайдарського району Луганської області. Подія відбулася у рамках проекту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні», яким передбачено надання безоплатної правової допомоги населенню, громадам та місцевій владі у вирішенні проблем юридичного характеру під час реформування та відновлення мирного життя. Голова ВЦА Олександр Дунець зазначив, що допомога юристів зараз дуже потрібна, бо є низка важливих питань, де без фахівців не обійтися – зміни у законодавстві потребують ретельного вивчення та професійного підходу до їх впровадження.

«Перше з чим ми зіткнулися – земельні відносини між агрохолдінгами, фермерськими господарствами та мешканцями громади. Зараз багато питань по розподілу землі, по паях, по відновленню прав на земельні ділянки. Враховуючи, що в нас, як у Військово-цивільної адміністрації є низка обмежень щодо передачі земель, ми дуже сподіваємось на допомогу вашого проекту у прискоренні цього процесу», –  зазначив голова Щастинської ВЦА Олександр Дунець.

«Саме на допомогу і спрямовані наші відносини. Під час розвитку децентралізації та змін у законодавстві, наведенні ладу у земельних та адміністративних питаннях вважаю, що «зайві руки» у подоланні всіляких перешкод зайвими не будуть. Ми допоможемо вирішити спірні питання згідно з законодавством і, головне, не відволікаючи фахівців місцевої адміністрації від вирішення важливих на цей час завдань. Ми посилюємо юридичну службу міста Щастя, робимо свою роботу цілком безкоштовно і, у разі потреби, залучаємо до вирішення питань додаткове коло фахівців з інших проектів та організацій. Це наш внесок у розбудову Щастинської громади», –  підкреслив керівник проекту БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Магдаліц.

Після підписання Меморандуму разом з відповідальною за сприяння впровадженню проекту від місцевого самоврядування  Вікторією Нецвітайло було оглянуто додаткове приміщення для роботи юрисконсульта БФ «Карітас Маріуполь» Ігоря Чубаря. Враховуючи, що відновлення транспортного сполучення між населеними пунктами, які входять у громаду, ще триває, і люди не завжди вчасно можуть потрапити до юриста, передбачена допомога у двох локаціях Щастя. Декілька днів на тиждень юрист приймає людей в одній частині міста, декілька – у другій, після попереднього запису за телефоном 050-405-35-50. Робиться це виключно для зручності місцевих мешканців та доступності юридичних послуг якомога більшій кількості населення.

Довідка: Ща́стя – невеличке містечко, розташоване на лівому березі річки Сіверський Донець всього у 20 км від окупованого Луганська. Населення, яке у довоєнні часи складало майже 13 000 осіб, зараз скоротилося до 8 тисяч через міграцію населення, пов’язану з бойовими діями, що точилися навколо. Під контроль України Щастя перейшло у червні 2014 року.  


***Ця публікація була підготовлена проектом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.