Волноваський щоденник: кожного дня допомагаємо людям

Волноваський щоденник: кожного дня допомагаємо людям

Кожного дня до юристів БФ «Карітас Маріуполь» звертаються люди з проблемами, які потребують негайного вирішення. Для одних достатньо лише консультації, щоб людина могла, чітко виконавши необхідні дії, самотужки отримати той чи інший документ та владнати усі спірні питання, інші потребують не тільки допомоги у складанні судових позовів, а й моральної підтримки під час довгого очікування рішень, висновків та ухвалень від держустанов. У Волноваському пункті надання безоплатної правової допомоги таку роботу виконує юрисконсульт БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Пефтібай.

У середині серпня 2021 р. по допомогу до юриста звернувся Жигай Ілля Володимирович 2003 року народження. Він живе у селі Гранітне Волноваського району разом із матір’ю, яка має інвалідність, та бабусею. Батько його помер ще в 2017 році на непідконтрольних уряду України територіях. Хлопець збирається вступати до навчального закладу, сім’я має маленький дохід, а для отримання соціальної допомоги необхідно надавати свідоцтво про смерть виданого органами РАЦС згідно українського законодавства. Факт смерті мав бути підтверджений у судовому порядку. Позов до суду було подано 16 липня, а вже на другий день хлопець отримав рішення суду, яке  надає йому право на отримання необхідного документу.

Волноваський щоденник: кожного дня допомагаємо людям
Тетяна Єфремова та Олександр Пефтібай
Волноваський щоденник: кожного дня допомагаємо людям
Олександр Пефтібай

А от Єфремовій Тетяні довелося чекати рішення майже три місяці для того, щоб у судовому порядку отримати запис у трудовій книжці про припинення трудових відносин. Вона звернулася по допомогу у липні 2021 року через те, що не могла стати на облік в центр місцевий зайнятості, бо в трудовій книжці відносини з  КУ «Тельманівський районний будинок юнацької творчості Тельманівської районної ради Донецької області», де вона працювала до початку збройного конфлікту на сході України, не було  оформлено відповідним до законодавства чином. Проблему вирішено в судовому порядку, 6  жовтня 2021 року позов було задоволено.

За час дії проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, у Волноваське відділення звернулися вже 530 мешканців міста та прилеглих населених пунктів, і кожен з них отримав позитивні результати щодо вирішення своїх проблем, деякі з них – у судовому порядку.

***Цю статтю підготовано у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

*Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цій статті, належать  виключно авторам і не обов’язково відображають погляди ООН та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.