Вода. Без неї не вижити. Що робити людям, коли вода просто «йде»?

21 жовтня перша свердловина була пробурена у селищі Мирному Волноваського району

У селах Волноваського району на лінії фронту колодязі та свердловини спустошуються. Геологи висловлюють думку, що вода «йде» у тріщини у гранітних плитах, на яких стоїть південь Донецької області. Ці тріщини – наслідки частих артилерійських обстрілів. Війна триває, а вода продовжує зникати.

Благодійний фонд Карітас України вирішив системно підійти до вирішення проблеми з водопостачанням. Вже місяць в рамках проекту «Підготовка до зими у Східній Україні» тривають гідрогеологічні розвідувальні роботи в кількох населених пунктах на лінії зіткнення в Донецькій області.

За цей місяць команда Карітасу Маріуполя, співпрацюючи з селищними радами та адміністраціями Волноваського та Мар’їнського районів, провела велику підготовчу технічну та документальну роботу з метою пошуку місць буріння свердловин.

21 жовтня перша свердловина була пробурена у селищі Мирному Волноваського району, фактично в центрі села – в 50-ти метрах від школи та будівлі селищної ради. Довелося подолати 21 метр граніту, аби дістатися питної води. Загальна ж глибина свердловини – 28 метрів. Співробітники Карітасу Маріуполь вже спробували воду з нової свердловини та запевняють, що за органолептичними ознаками вода якісна. Але, звісно, проби вже відправлені на санітарно-епідеміологічну перевірку, аби якість води була підтверджена експертною оцінкою.

Найближчим часом свердловина буде обладнана бюветом і більш ніж півтори тисячі людей отримають безкоштовну якісну питну воду.

 

Вода. Без неї не вижити. Що робити людям, коли вода просто «йде»?

Вода. Без неї не вижити. Що робити людям, коли вода просто «йде»?