Вітаємо нових студентів

Вітаємо нових студентів

Розпочався новий навчальний рік і у команди БФ «Карітас Маріуполь» є привід з гордістю повідомити, що 30 випускників Мар’їнських загальноосвітніх шкіл стали студентами вищих навчальних закладів України. Щоб ця подія відбулася, фахівчинею нашого підрозділу в місті Мар’їнка Оксаною Федоровою, яка задіяна у нашому проєкті «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», і реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, була проведена консультаційна допомога, яка тривала більше ніж півроку.

«Я почала роботу з майбутніми студентами ще минулого року, під час жорстких карантинних заходів через пандемію COVID-19. Тоді до мене звернулися тільки троє випускників, які, до речі, всі вступили до ВНЗ на бюджетну форму навчання, і з якими ми проводити консультації щодо роботи Освітніх центрів. Цього року вже більше 30 старшокласників були зацікавлені у складанні екзаменів до вищих навчальних закладів саме через ці центри. З лютого ми разом зі школярами,  батьками та класними керівниками, вивчали всю інформацію про умови вступу, особливості подання документів, як здавати ЗНО, як рахуються прохідні бали, які умови надають освітні центри та до яких навчальних закладів вони належать. Вивчили всю корисну інформацію, що є на сайті Міністерства освіти і науки України. Чутки про нашу роботу швидко розповсюдилися – на консультацію почали приїжджати школярі з батьками з сусідньої Красногорівки, колишні учні наших шкіл, які виїхали в інші міста і навіть були дзвінки з території, непідконтрольної уряду України. Після того, як школярі вибрали, де будуть навчатися, ми разом дзвонили до Освітніх центрів, з’ясовували всі деталі. Тепер можна за дітей порадуватися, результат відмінний – 100% учасників цієї нелегкої програми пройшли на бюджетну форму навчання. Я відчуваю гордість за те, що змогла їм у цьому допомогти», – каже Оксана Федорова. – Потрібно відзначити, що робота юриста в цих заходах просвітницька – розповісти, які є можливості, підказати, де знайти інформацію, зателефонувати до вузу і уточнити інформацію. А головне – надати впевненості випускникам та їхнім батькам. Цікавий той факт, що цей навчальний рік тільки-но стартує, а черга з випускників, які бажають вчитися у «вишах» та пройти консультацію, вже формується на наступний. Це надихає».

Вітаємо нових студентів та бажаємо їм успіхів у новому житті!

***Цю статтю підготовано у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.