Відповідальне батьківство – про що це?

У межах проекту “Стійкість та розвиток”, який впроваджується  у школах буферної зони,  наші працівники проводять заняття з батьками. Це блок з чотирьох відвідувань. Навіщо  вони?

Відповідальне батьківство про що це?

У теперішньому світі кріпиться думка, що батьки мають  тільки турбуватися про дитину (нагодувати, одягнути, забезпечити  безпеку, тепло та контроль). А виховувати та навчати повинна школа. Це не так, і не повинно так бути. Вчителі надають знання, навчають знаходити інформацію, та працювати з нею, користуватися цим у житті.

А виховання починається вдома і коригується теж дома, у родині. А в школі дитина отримує інший досвіт взаємодії між дорослими та дітьми. І такі різні діти приходять до школи. Тут вони навчаються взаємодії між собою, взаємоповазі, розумінню своїх потреб та потреб інших.

І знання про це та про себе: які ми батьки, що знаємо про своїх дітей, про їх вікові особливості та потреби, надають нам впевненості..  Вміння розуміти себе, свою дитину можна отримати на таких заняттях. Бути для дитини насамперед дорослим, надійним та люблячим.

Турбуватись про себе теж можливо  навчатися. Коли батьки щасливі та відкриті, тоді і  дитина розуміє, що вона важлива і цікава . Тоді є повага до себе та інших, бажання домовлятися,  цікавість до нових знань та навколишнього світу. На таких заняттях батьки мають можливість побачити себе по іншому, пізнати щось нове про оточення, інші стратегії поведінки. Та привнести трішечки радості та дива у свою сім’ю, своє місто. Ми живемо зараз і можемо зробити своє життя краще.