Безкоштовна правова допомога – відпір неправовим діям колекторів!

відпір колекторам

БО «ПБФ Карітас Маріуполь» за підтримки програми ООН із відновлення та розбудови миру в рамках проекту «Єфективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» активно працює з надання первинної правової допомоги у Мар’їнському районі.

На початку червня цього року до юриста БО «ПБФ Карітас Маріуполь» Федорової Оксани звернувся за правовою допомогою мешканець Мар’їнки, інвалід третьої групи, Олександр Григорович.

Так, на початку квітня він не зміг скористатися отриманою пенсією, бо соціальна картка була заблокована! В цей час вирує пандемія COVID-19, в України прийнято низку законодавчих актів, забороняючих обмежувати доступ громадян до отриманих пенсій, соціальних виплат та інше.

Ситуацію роз’яснив банк – відкрито виконавче провадження та накладено арешт приватним виконавцем міста Києва, який виконав виконавчий напис приватного нотаріуса того ж самого Київського округу.

Олександром Григоровичем самотужки була проведена кропітка робота по розшуку всіх діючих осіб цього виконавчого провадження, де стягувачем виявилась колекторська фірма, теж з Києва, але потрібна була правова допомога спеціаліста.

Вивчивши пакет документів та встановивши низку порушень законодавства, а також інформацію в мережі інтернет (ситуація склалась не поодинока, і судова практика щодо цієї «трійці майстрів» вже має місце) юристом була невідкладно підготовлена заява про забезпечення позову до суду та позов про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. На цей час виконавче провадження зупинене, розгляд справи призначено на жовтень місяць.

Також до Міністерства юстиції було направлено скарги на дії і приватного виконавця, і приватного нотаріуса. Отримано відповідь з Міністерства, що тривають перевірки фактів зазначених у скаргах.

Чекаємо на судовий розгляд справи та на результати перевірки Міністерства юстиції.