Навчання лікарів Карітасу, надання гуманітарної допомоги на лінії розмежування, забезпечення питною водою та друк газети для населення буферної зони

Триває підготовка фахівців проекту соціальної опіки «Карітас Маріуполь»:

  • лікарі практикуються у Варшавському кардіо-інституті;
  • навчання соціальних працівників  в  буферній зоні.

Навчання лікарів та соціальніх працівників є першочерговою ціллю проекту «Model usług społecznych i opieki zdrowotnej w obwodzie donieckim na Ukrainie» («Модель соціального обслуговання та медичної допомоги в Донецькому регіоні України»).

Польска допомога - «Карітас Маріуполь»

Зараз лікарі «Карітас Маріуполь» проходять двотижневу практику у Варшавському кардіо-інституті (Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Sincerely).

Інститут є домінуючим кардіологічним центром республіки Польща, який грає важливу роль в галузі досліджень та післядипломної освіти в області кардіології.

Таким чином, «Карітас Маріуполь» може  впроваджувати на практиці  передові медичні дослідження в повсякденній роботі з обслуговування бенефеціарів.

Також триває поточна підготовка фахівців соціальної опіки «Карітас Маріуполь» – на цьому тижні в смт.Андріївка керівник проекту Зарубіна Ірина з психологом Ступник Євгенією  провели навчання з навичок домашньої опіки  нового співробітника – Зелееву Ірину.
Докладніше

Гуманітарна допомога – гранти та продуктові набори для жителів з сіл Бахчовик, Анадоль, Мирне та Кам’янка

100 жителів з сіл Бахчовик, Анадоль, Мирне та Кам’янка отримують мультіфункціональни гранти для покриття їх першочергових сімейних витрат протягом чотирьох місяців.

100 жителів з сіл Бахчовик, Анадоль, Мирне та Кам’янка отримують мультіфункціональни гранти від Карітас Маріуполь

Мобільні команди проекту “Securing basic needs of people affected by protracted conflict in Ukraine by taking a multi-sector approach including cash assistance, 2019-2021”, забезпечили продовольчими наборами 150 сімей які постраждали від гуманітарної кризи та мешкають в селах в безпосередній близькості від межі розмежування: Степанівка, Маловодне, Запорізьке, Вільне.

Гуманітарна допомога дітям та школам буферної зони у  смт. Мирне, Андріївка, Новотроїцьке, Ольгинка, Первомайське та Елізаветівка

Проект ПСС  разом із школярами буферної зони розпочинає новій навчальний рік. Заняття на  дружньому для дітей просторі «Карітас Маріуполь» завжди відбуваються творчо та креативно, а сприяє такому натхненню донорська допомога у вигляди канцелярії та солодощів.

Мобільна бригада проекту доставила канцелярію та смаколики дітям буферної зони у ЗОШ смт. Мирне, Андріївка, Новотроїцьке, Ольгинка, Первомайське та Елізаветівка! А разом з подарунками у села спеціалісти проекту привезли інформаційні новини у газеті «Громада-Схід»

Підготовчі роботи до будівництва бюветів питної води

Команда «Карітас Маріуполь» здійснює підготовчі роботи до будівництва бюветів питної води на місці пробурених свердловин в Мар’їнці та Красногорівці.

Команда Карітасу Маріуполя здійснює підготовчі роботи до будівництва бюветів питної води на місці пробурених свердловин в Мар'їнці та Красногорівці.
Минулого тижня відбувалися зустрічі з головами місцевих військово-цивільних адміністрацій та з головним архітектором Мар’їнського району. Локальний координатор проекту Тарас Артеменко та юристка проекту Марина Чуйко обговорили з районною та місцевою адміністраціями майбутнє будівництво та співпрацю.

В Красногорівці відкачали каламутну воду та нарешті свердловина дала чисту воду. Взяті проби відправлені на аналіз – наступного тижня чекаємо на результати. Результати аналізу покажуть, чи потрібна буде складна очистка води.

 

«ГРОМАДА Схід» готує до друку третій наклад газети

Проект печатного видання «ГРОМАДА Схід» стартував 15 липня 2019 року – за підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. У селах Сходу України на лінії зіткнення розповсюдження газети реалізується благодійним фондом «Карітас Маріуполь».

Газета ГРОМАДА Схід - проекту 9 тижнів

Завершені організаційні процеси по створенню газети «ГРОМАДА Схід»: створені системи управління проектом, проведене навчання персоналу,  розповсюджені перші 2 числа газети у 82 населених пунктах поблизу лінії розмежування, готується до друку  3-є число. Газета презентована органам місцевої влади на містах, розбудовується співробітництво з керівництвом ООС щодо розповсюдження газети на 4 КПВВ Донеччини.

Докладніше

Презентація проекту «Простір підтримки»

Обмін досвідом – прекрасна можливість ділитися практиками та вміннями в своїй сфері.

Центр для дітей та молоді «Карітас Маріуполь» презентував проект «Простір підтримки» для колег зі Львова, Харкова, Полтави, Запоріжжя, Дрогобичі, Кам’янського та Борислава. Найцікавіші активності центру – Кулінарні курси для дітей, курси «Майстерня громадянина», «Я і соціум».

Протягом двох днів проведення презентації позитивне спілкування і нові знайомства, обмін напрацьованими практиками роботи з дітьми.