В рамках акції «Папа для України» допомога паливними брикетами розпочата в селищі Анадоль

Хочемо подякувати Папі Франциску за ініціативу Акція «Папа для України», яка дає нам можливість допомогти таким добрим людям, як Валентина Тимофіївна.

Це невеличке селище з давньою історією було засновано ще в 1826 році анатолійськими греками. Люди завжди тут були при роботі – з 20-х років тут був великий колгосп «Авангард», який забезпечував роботою велику частину населення всього району.

На жаль, це вже давня історія – сьогодні роботи в селі майже нема, і багато мешканців їздять на роботу до міста. Якщо ще декілька десятків років селище виділялось на фоні інших населених пунктів, то з початком конфлікту на сході України село стало таким собі «привидом» старих часів – одні руїни колись великих ферм, маленьких підприємств і будинків, адже багато хто за відсутності роботи покинув рідне село.

Одна з перших, хто в Анадолі отримав допомогу від Папи Франциска – Валентина Тимофіївна. Під час видачі ми трохи поспілкувались з нею, та почули її історію. Вона мешкає одна майже 8 років – з часу, коли помер її чоловік. Він все життя тяжко працював, але серце не витримало навантажень. Діти живуть і працюють в Маріуполі, у кожного своя сім’я. «Звісно приїжджають, трохи допомагають, але краще б я їм чимось допомагала», – каже Валентина Тимофіївна. Та не має такої можливості – після смерті чоловіка вона опікує його стареньку маму, яка тяжко хворіє та практично не встає з ліжка.

Пані Валентина все життя працювала єдиним в селищі перукарем. Не працює декілька років, бо просто не має на це сил. На фоні постійних захворювань отримала групу інвалідності, отримує невелику пенсію. Майже всі гроші йдуть на ліки  – і для пані Валентини, і для старенької мами.

Незважаючи на дуже непросте життя – жінка завжди у доброму гуморі, каже треба дивитись на життя з посмішкою, тоді простіше переживати всі біди. Дуже дякувала нам за допомогу, бо тепер зможе трохи заощадити грошей. А ми хочемо подякувати Папі Франциску за ініціативу Акція «Папа для України», яка дає нам можливість допомогти таким добрим людям, як Валентина Тимофіївна.