У Мангуші спільно з Пенсійним Фондом розробили механізм впровадження пенсійних змін

У Мангуші спільно з Пенсійним Фондом розробили механізм впровадження пенсійних змін

Механізм реалізації пенсійних змін, зумовлених діючим законодавством, було розроблено під час круглого столу між БФ «Карітас Маріуполь» і Мангушським об’єднаним  управлінням Пенсійного фонду України Донецької області, який відбувся 25 травня 2021 року.  Захід відбувся у рамках реалізації проєкту «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні», впровадження БО «ПБФ Карітас Маріуполь» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Під час зустрічі з представниками державної установи було роз’яснено умови впровадження системи автоматичного призначення пенсії, перерахунку пенсій діючим пенсіонерам та умов призначення її для тих людей, які дійшли пенсійного віку. Також обговорено низку проблемних питань, які стосуються звернень мешканців Мангушської громади до центру надання безкоштовної правової допомоги і які потребують термінового вирішення.

«На сьогоднішній день є дуже багато звернень від бенефіціарів Фонду стосовно  проведення перерахунку пенсій. Крім того ми  маємо велику кількість справ, пов’язаних з підтвердженням стажу при її призначенні. За деякими справами доводиться звертатися до суду для встановлення юридичного факту наявності стажу. Для багатьох наших бенефіціарів це незручно, бо це процес тривалий, і не завжди вдається дійти до певного результату, навіть якщо вжити всіх необхідних процедур згідно законодавства.  Не поодинокі випадки, коли стаж підтвердити взагалі неможливо», – розповідає юрист Мангушського пункту з надання безкоштовної правової допомоги Світлана Брагунцова.

Як приклад, юрисконсульт привела справу громадянина К., який працював на території                               м. Донецька у приватних підприємствах, які з часом були ліквідовані, а документацію до трудового архіву не було відправлено. Це було в 90-х роках, коли електронна база даних ще не велася в Україні. Перед проведенням антитерористичної операції трудовий архів не було вивезено на підконтрольну українському уряду територію,  а трудова книжка громадянина К. була знищена в наслідок пожежі від потрапляння снаряду у будинок. «Тепер він не може отримати пенсію на загальних підставах і як проведе старість нікому не зрозуміло, – розповідає фахівчиня. – В даному випадку були вичерпані всі правові заходи, щоб надати допомогу, адже для таких людей, які перебувають в скрутних життєвих ситуаціях і працює Фонд. Допомогти йому нажаль не можливо, доки в країну не прийде мир і Донецьк не повернеться під контроль України. Електронна база, яка формується, дасть можливість уникнути цих негативних наслідків», – каже Світлана.

За результатами проведеного заходу вирішено до переліку послуг, які вже надає БФ «Карітас Маріуполь» з пенсійних питань, додати правову допомогу під час приєднання мешканців громади до системи автоматичного призначення пенсії.
До уваги пенсіонерів: унаслідок підвищення розмірів виплати пенсій і зміною системи податкової звітності з щомісячної до щоквартальної перерахунок існуючих пенсій було перенесено з квітня 2021 року на червень 2021 року.


***Ця публікація була підготовлена проєктом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції