Творче літо з Карітас

.Творче літо з Карітас

Добігає кінця проект «Психосоціальний супровід дітей та батьків у буферній зоні на сході України», основною метою якого був розвиток стресостійкості у школярів,  їх  батьків та учителів шляхом усвідомлення своєї здатності протистояти стресовим чинникам, зберігаючи високу ефективність життєдіяльності та здоровий емоційний тонус.

Отже, стрес присутній у житті кожної людини, оскільки наявність стресових імпульсів в усіх сферах людського життя та діяльності безперечна. Викорінити стресові ситуації, чи боротися з ними безглуздо. Але в наших силах вчитися адаптуватися до стресу та впливати на свій душевний стан, виконуючи дії, у результаті  яких набувається душевний комфорт.

У дітей шкільного віку провідною діяльністю для формування стресостійкості є гра і творчість, що наповнює дітей емоціями радості та щастя. Протягом трьох років соціальні працівники проекту проводили розвиваючі ігрові заняття для дітей та творчі майстер класи.  А на початку червня до кімнат Карітас у локаціях Андріївка, Первомайське, Єлізаветівка завітала соціальний педагог проекту «Простір підтримки», Світлана Осипова і провела казкові заняття з виготовлення мила ручної роботи. А ще, як психолог за фахом, пані Світлана, звернула увагу дітей на важливість формування навички бути уважними до своїх сенсорних відчуттів. Практикувати уважність та усвідомленість в кожному моменті свого життя – це шлях до розвитку емоційного інтелекту.  І звичайно, діти були у захваті від процесу створення мила та від отриманого результату. Розповідає соціальний працівник Андріївської локації Олена Ганжерлі: «Наші карітасики вчилися варити справжнє, різне за формою, духмяне, кольорове мило. Під час процесу миловаріння пізнали багато цікавого, наприклад: як можна справлятися з негативними емоціями, познайомилися з елементами дихальної гімнастики, а ще зрозуміли що для того, щоб досягти певної мети, треба мати терпіння та вміти працювати в команді».

Результатом унікального поєднання творчого процесу з відпрацюванням технік стресостійкості на заняттях Світлани Осипової є піднесений настрій дітлахів, велике бажання та мотивація створити особистий продукт – авторське мило, сумлінне виконання інструкцій педагога. Тому, як зазначили соціальні працівники Первомайської та Єлізаветівської локації : «Під час майстер-класу діти навчилися створювати запашне мило власними руками. Самостійно обирали улюблені аромати і кольори, обирали власну форму. Всі дуже старалися і тому мило вийшло НЕПЕРЕВЕРШЕНИМ!!!»

Творча співпраця працівників різних проектів наповнює фахівців новим досвідом,  творчими ідеями, надає можливість отримати підтримку та безціний ресурс колегіального спілкування.

Локальний координатор проекту
Марія Яковлева