Нова ІІІ фаза роботи проекту ПСС розпочата циклом тренінгів професійного зростання для педагогів шкіл у буферній зоні

У жовтні місяці розпочала роботу ІІІ заключна фаза проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України». Основна мета проекту полягає у формуванні стійкості до стресу у дітей. Вона включає в себе формування сприятливого середовища для розвитку і навчання дітей, яке буде формуватися засобами психоедукаційного супроводу батьків та вчителів.

Вчителі пройдуть тренінгові заняття за методологією «Безпечний Простір», що  допоможе забезпечити психоемоційне благополуччя своїх учнів у період конфлікту, що триває на сході України. Вчителям, в свою чергу, буде надаватись регулярна супервізійна підтримка фахівців проекту. Планується систематизація та поширення методології та набутого під час роботи проекту досвіду, серед зацікавлених представників освітнього процесу.

Реалізація проектних задач розпочалась з проведення навчального тренінгу професійного зростання для вчителів шкіл у селищах Андріївка, Мирне, Новотроїцьке, Ольгинка, Єлізаветівка та Первомайське. 26 вчителів оволоділи знаннями та сформували навички роботи з дітьми у стресовій та конфліктній ситуації, навчились вести з дітьми емоційні діалоги, оволоділи засобами розвиваючого зворотного зв’язку, активного слухання. Всі добуті знання, уміння, навички стануть у нагоді вчителям при створенні безпечного  середовища для розвитку дітей у школі. Тренінги проводили досвідчені експерти Києво-Могилянської Академії: Асланян Тетяна, Соловьова Вікторія, Боженко Евгений. Взаємодія фахівців школи та викладачів програми «Безпечний простір» буде підтримуватись протягом роботи проекту систематичними супервізійними підтримками, методичними матеріалами НАУКМА та навчальними тренінгами.

Перші кроки роботи проекту були впевнені та результативні. Прогресивна та інноваційна супервізійна програма підтримки педагогів викликає інтерес у освітян та надихає, мотивує  на плідну працю з дітьми.