Супервізії у новому форматі з традиційною якістю та ефективністю

Проект ПСС Карітас Маріуполь

У світовій практиці психології та психотерапії  надійно затвердився інститут супервізії, що виконує роль контролю якості послуг, які надають фахівці допоміжних професій. Це процес спостереження досвідченого колеги за роботою  фахівця, обговорення його сильних та слабких сторін діяльності, розуміння та виправлення помилок, що виникають під час роботи.  Для повноцінного розуміння процесів взаємодії з клієнтами необхідна присутність іншого, бо інакше фахівець може опинитися у замкненому колі власних думок та відчуттів, що призводить до нервових розладів та емоційного вигорання.

Вже три роки поспіль спеціаліст супервізор  Маріанна Ільченко надає психологічну підтримку працівникам проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України». Вона допомагає соціальним працівникам розширити свій професійний рівень знань, придбати новий досвід розв’язання проблем та відпрацювати корисні уміння у діяльності.

Супервізійні зустрічі відбуваються систематично та регулярно, але у ситуації карантину вони перейшли у дистанційний формат. Та актуальність їх не пропадає, бо актуальними є тематичні запити, що аналізують фахівці. Особливо гаряча тема стосунків дітей та батьків, як укріпити та розвити контакт з дітьми, як використовувати зворотній зв’язок, як інструмент розвитку конструктивних відносин. А під час карантину, коли тягар швидких та глибинних змін торкнувся сфери навчання, допомога психологів та супервізорів учням, батькам та вчителям стає дуже вчасною та цінною.

Дуже сподіваємось, після закінчення карантину, знову зібратися на груповій супервізії з Маріанною Ільченко.  Та на даний час регулярні зустрічі підтримки відбуваються у Skype  режимі.