Статут для Нікольської центральної лікарні

Статут для Нікольської центральної лікарні
Головний лікар Нікольської лікарні Сергій Шамлі (ліворуч) та юрисконсульт БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Яроцький (праворуч) під час обговорення нового статуту

Проєкт нового Статуту медичного закладу презентовано трудовому колективу Нікольської районної лікарні в Донецькій області. Статут розроблено юристами БФ «Карітас Маріуполь» та юридичної службою селищної ради у зв’язку з переходом медичного закладу з районного підпорядкування у комунальну власність Нікольської ОТГ.

«Під час реформи децентралізації вже багато медичних установ пройшли процедуру переходу у комунальну власність, є приклади Волновахи та Маріуполя, де ці процеси пройшли досить успішно. У нашому випадку це пов’язано з тим, що Нікольського району вже не існує, натомість створена Нікольська ОТГ і більшість закладів тепер переходить у власність громади. Йде повернення делегованих повноважень, ініційоване Донецькою ОДА. У Нікольському впроваджується унікальний досвід – одна лікарня буде обслуговувати декілька територіальних громад – Нікольську та Кальчицьку. Звісно ж, у працівників лікарні виникли побоювання щодо втрати договорів та фінансування. Тому трудовий колектив і звернувся до нас із проханням розробити новий статут, де мають бути прописані взаємовідносини між громадами. Можливо це буде договір про співробітництво територіальних громад, можливо одразу в статуті це буде зазначено. Ми зараз над цим працюємо. Медична діяльність – сфера доволі специфічна, це ліцензований вид діяльності, тому дуже важливо ретельно підійти до термінів і підготувати якісний документ», – коментує подію юрисконсульт БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Яроцький.

 Зустріч з представниками трудового колективу Нікольської лікарні

Статут для Нікольської центральної лікарні
Юрисконсульт БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Яроцький

Наразі проєкт нового статуту узгоджено з колективом і вже наступного четверга він буде винесений на голосування чергової сесії Нікольської селищної ради. Після прийняття статуту лікарня набуде статусу Нікольської центральної лікарні Нікольської селищної ради Донецької області  та укладе нові угоди з НСЗУ.

*** Ця стаття підготована у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.