Станиця Луганська: юристка БФ «Карітас Маріуполь» допомогла місцевій мешканці скасувати неправомірне рішення електропостачальника

Станиця Луганська: юристка БФ «Карітас Маріуполь» допомогла місцевій мешканці скасувати неправомірне рішення електропостачальника

На жаль, кожна людина хоч раз у житті стикається з неправомірними діями з боку різних державних та комунальних установ. Непоодинокі випадки, коли довести своє право можна тільки через суд. Судовий процес по справі Шаблицької Н.М. проти електропостачальної компанії ТОВ «ЛЕО» тривав чотири місяці та закінчився перемогою місцевої мешканки. Станично-Луганським районним судом Луганської області було прийнято рішення, яким позов було задоволено, акт про порушення визнано недійсним, а рішення комісії щодо нарахування пані Шаблицькій штрафу за необліковану електроенергію скасовано. Це рішення набуло законної чинності 30 серпня 2021 року. А почалося все з перевірки лічильника.

У лютому цього року до юрисконсультки БФ «Карітас Маріуполь» звернулася по допомогу Шаблицька Надія Миколаївна, якій було нараховано 12 812,15 грн штрафу від ТОВ «ЛЕО» за порушення правил використання електричної енергії та нібито втручання в роботу електричного приладу. Справа в тому, що працівники  електричної компанії при здійсненні технічної перевірки електролічильника за місцем проживання Шаблицької Н.М. склали акт про порушення ПРРЕЕ (Правил роздрібного ринку електричної енергії), в якому зазначили, що дії  споживача призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки шляхом впливу на прилад обліку зовнішнім магнітним полем. На підставі цього акту рішенням комісії ТОВ «ЛЕО» Шаблицькій Н.М. було здійснено розрахунок вартості необлікованої електроенергії.

«Коли Надія Миколаївна вперше звернулася до мене за консультацією цього питання, вона була в розпачі. Вона пояснювала, що ніколи в роботу електролічильника не втручалася, зобов’язання, як споживач електроенергії, завжди виконувала сумлінно, оплату проводила вчасно. Сума необлікованої електроенергії, яку їй нарахувало ТОВ «ЛЕО», є для неї непосильною. Після вивчення документів, складених ТОВ «ЛЕО» і на підставі яких була нарахована вартість необлікованої електроенергії, було прийнято рішення звертатися до суду та оскаржувати спірні документи, які були складені з порушенням ПРРЕЕ. Протягом всього часу розгляду справи судом ми не припиняли спілкування з Надією Миколаївною, вона потребувала підтримки перед кожним судовим засіданням.  Коли було оголошено рішення суду  вона дуже раділа цій перемозі, як і я, через те, що змогла їй допомогти», – розказує Ірина Попова.

Уже понад 500 громадян Станично-Луганської ТГ отримали допомогу від юристки БФ «Карітас Маріуполь» Ірини Попової за час дії проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Складено більше 65 позовних заяв із питань  сімейного права, трудових правовідносини, порушення соціальних прав,  встановлення фактів, що мають юридичне значення, з житлових правовідносин та прав споживачів.

***Цю статтю підготовано у межах проєкту «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади», що реалізується БФ «Карітас Маріуполь» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

*Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цій статті, належать  виключно авторам і не обов’язково відображають погляди ООН та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.