Соціальна допомога замість пенсії.

Соціальна допомога замість пенсії.

Аліменти на утримання дитини – це не тільки форма участі батька або матері, що проживає окремо від дитини, в її утриманні, яка сплачується в грошовій формі на періодичній основі, а й велика відповідальність. Серед майнових, господарських та підприємницьких справ можна виділити отримання соціальної допомоги по втраті годувальника. Саме таку ситуацію вдалося вирішити у Мар’їнці. До юриста БФ «Карітас Маріуполь» Оксани Федорової, що діє у рамках проекту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» по допомогу у сплаті аліментів для своєї дитини звернулася мешканка міста Ольга Лаврова. Розшуки зниклого батька, безліч юридичних запитів та наполегливість спеціаліста БФ, допомога та розуміння від очільників соціальних закладів і установ призвели до позитивного результату – дитині призначена допомога.

Соціальна допомога замість пенсії.

Соціальна допомога замість пенсії.

«Батько дівчинки спочатку не сплачував аліменти, був кілька років у розшуку. Після рішення суду на користь позивачки – Ольги Лаврової, ми звернулися до пенсійного фонду, і тут з’ясувалося, що чоловік навіть не був внесений до бази безвісти відсутніх, на цій підставі не можна було отримати витяг з реєстру досудових справ, також він не мав достатнього трудового стажу для призначення пенсії для дитини. Цей казус вдалося вирішити за допомогою не тільки офіційних звернень і особистих зв’язків, а і за допомогою інших юристів, тобто – спільними зусиллями. Було вирішено надати документи до Фонду соціального захисту і тепер ми маємо позитивний результат», – розповідає Оксана Федорова. – Щоб отримати пенсію по втраті годувальника, треба щоб у батька (або у одного з батьків) було як мінімум вісім років трудового стажу. Тому у нашому випадку буде фігурувати не пенсія, а соціальна допомога, яку 10-річна дитина буде отримувати щомісячно у розмірі мінімальної заробітної плати».

Другий випадок, який стався у громаді відносно сплати аліментів, має дзеркальний вигляд – велися розшуки зниклої матері. Стан оформлення безвісти відсутньої особи у цьому випадку був оформлений відповідним чином, тому є надія, що за рішенням суду, якого наразі чекає позивач, дитині буде призначена пенсія по втраті годувальника.


***Ця публікація була підготовлена проектом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.