Серпень. Останній смак літа.

Проект ПСС Карітас Маріуполь

І хоч літо залишилось позаду, не будемо сумувати, адже кожна пора року приходить та вносить в наше життя свої події, думки та плани. Літо 2020 – воно було чудовим, багато сонця, можливість відчути та реалізувати свої задуми та плани. Для дітей – це звичайно канікули, справжні літні, у повному сенсі цього слова.

Серпень. Останній смак літа.

Серпень – місяць підведення підсумків, удосконалення своїх вмінь, щодо дистанційної форми роботи соціальних працівників. Останній місяць теплого літа був не менш запальним та активним. Соціальні працівники доклали максимум зусиль, щоб активізувати групу «Андріївські каритасики», залучити та заохотити учасників цікавими, креативними ідеями, іграми, конкурсами. На початку місяця стартував вдалий фотоконкурс «Загляньте в сімейний альбом», де наші учасники залюбки поринули у минуле, де кожен ділився власними далекими спогадами з дитинства, світлинами своїх батьків, дітей та самих себе. Відразу відчулася атмосфера теплих спогадів минулого та теперішнього затишку. Також на пропоновану тему надавалась інформація про історію створення сімейного альбому, яка була доречною. А щоб більше зацікавити наших учасників ми запустили нестандартні ігри « Хто найстарший у вашій родині». Цим самим нагадали, що в кожній родині є люди похилого віку, які потребують уваги та поваги. Крім цього заохочували всіх бажаючих пригадати прислів’я про родину та сімейні цінності. Бо що може бути важливішим за родину та відносини з рідними.

Наступним кроком активізації нашої групи став «Тиждень здоров’я» – Здоровим бутим здорово. Мета заходу – продовжувати залучати молодь до здорового способу життя. Діти охоче демонстрували фото та відео занять спортом, фізичні вправи надаючи приклад іншим.

Серпень. Останній смак літа.

Самим яскравим та незабутнім явищем став конкурс до Дня Незалежності та до Дня Прапора, де в групі панував святковий національно – патріотичний настрій. Наші талановиті, співучі дівчата та вправні хлопці танцювального гуртка «Фаворит» під керівництвом Єфремової Т. А. ділилися своїми виступами. Інші дітки долучались до конкуру, розповідали вірші, співали пісні та піднімали святковий дух з українським колоритом. Ігри, вікторини, загадки – це все впроваджуавалось в групі для підбадьорювання, позитивного настрою.

Наостанок запустили фотоконкурс «Найкращі моменти мого літа». Ми побачили, що літо вдалося. Море позитиву, яскравих фото і також сподівань на найкраще.

Підводивши підсумки нашої онлайн роботи, ми зробили наступні висновки. Людина може пристосуватися до будь чого і навчитися всьому, хоч це і не відразу вдається, опираємось новому та не бажаємо сприймати невідоме. Але врешті – решт ми разом долаємо труднощі, завдяки підтримці та взаємодії з нашими колегами та наставниками. Крім роботи з дітьми також впроваджувалась робота з дорослими, вчителями. Це телефонна підтримка, консультації на різні теми.

Серпень. Останній смак літа.

Результати онлайн роботи – це створення невимушеної, позитивної атмосфери у групі «Андріївські каритасики», де кожен знаходить щось своє та вільно ділиться з іншими. Відчувається, що люди протяго цього періоду стали більш відкритими, ідуть на контакт та сподіваємось стали менш вразливі до стресів. Щодо непередбачуваних та негативних явищ – вони є завжди і це нормально. Адже у кожного своя думка, точка зору і своя правда. Наша міссія полягає в тому, щоб стабілізувати, налаштувати та знайти компроміс серед різних верств суспільства.

Окремо хочеться подякувати БФ «Карітас – Маріуполь», а саме психологу Анісімовій Н.П. та координатору проекту Яковлевій М.Д. за розуміння, людське відношення, підтримку та за налаштування нас усіх на світле майбутнє. І за чудові подарунки, такі ж приємні, як і ці люди!!!

Локація Андріївка
Соціальний працівник Соляник Ірина