Разом можливо і гори перегорнути …

Безпечний простір

Беззаперечно, коронавірус кардинально змінив та змінює життя не лише нашої країни. Сучасній людині досить складно перебувати в ізоляції, і це стосується не лише обмеження пересування, соціальних контактів, роботи, відпочинку, хобі.

Втім, для багатьох батьків, крім COVID-19, постала нова «загроза». Це спілкування із власним чадом, організація їхнього дозвілля в 4 стінах та вміння грамотно розкласти свої емоції на полички.

Розділити ці випробування, стати ближче один до одного – цим питанням співробітники проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» Карітас Маріуполь переймалися одразу після оголошення карантину. Тому і вирішили запустити онлайн – платформу у Фейсбуці «Безпечний простір» для дітей та батьків буферної зони смт Мирне.

Творча і розумна малеча

Тут усі бажаючи могли прийняти активну участь у конкурсах, також був створений альбом «Найбільше в світі диво наші діти». В цьому альбомі  бажаючі могли поділитися порадами в спілкуванні з самим дорогим, що в нас є, з нашими ДІТЬМИ, в коментарях,  висловити свої враженнями, думками. Також був створений альбом для дітей «Цікавинки для любознайки»,  в якому публікувалися різні ребуси, головоломки, руханки…

Велася активна робота, як в вайбері, так і в скапі, якщо у дитини чи батьків немає такої можливості, то соціальними педагогами Карітас – Маріуполь проекту «Психологічний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» надавали підтримку в телефонному режимі.

Головною задачею соціальних педагогів була підтримка батьків та дітей в цих обставинах. Щоб кожна людина «МАЛЕНЬКА» чи «ВЕЛИКА» знала, що вона не одна на цьому світі…

Без уваги не залишились і вчителя. Їм також потрібна була допомога та підтримка. Дуже швидко пере налаштуватися  на нову форму навчання, оволодіти новими програмами, а особливо знайти  новий  підхід  до кожної дитини (а ще і батьків) все це вносило свої корективи в їх життя. Але всі разом ми поступово знаходили вихід, підтримуючи один одного, надаючи допомогу, поради та саме головне підтримку (кожній людині потрібне просто спілкування, лагідне слово…) . Як кажуть в народі: разом можливо  і гори перегорнути …

Перший тиждень карантину діти та батьки прийняли «Ура!!! Не потрібно ходити до школи…». Другий «Канікули!!! Канікули!!! Канікули!!!» А далі почалось сприймання та оцінювання ситуації. Спостерігаючи за обставинами соціальним педагогам прийшлось проводити індивідуальні консультації.

Протягом цього періоду, не зважаючи на дистанційне навчання діти допомагали соціальним педагогам і навіть вчителям у створенні відео та оволодінні програм. Об’єднували  деякі класи для скайп  навчання і спілкування – підтримки.

Весь цей час (березень – травень) ми всі разом долали невеликі труднощі. Перевантаження скапу – приводили до збоїв  в програмі.  Не у кожної родини є комп’ютер чи сенсорний телефон, деякі батьки не мали фінансової змоги на поповнення мобільного Інтернету і діти засмучувались, тому що були не в змозі приймати участь в усіх онлайн зустрічах та конкурсах. Але соціальні педагоги прикладали багато зусиль для подолання перепон: фотографували і знімали дітей;  збирали фото, малюнки та поробки і самі робили публікації в фейсбуці, спілкувались окремо – в телефонному режимі…

Великою несподіванкою стали діти – учасники конкурсів у фейсбуці не з селища Мирне. Соціальні педагоги залюбки одобрювали їхні публікації для участі у конкурсі –  «Чужих дітей не буває»!!! Завдяки фонду Карітас – Маріуполь проекту «Психологічний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» жодна дитина не залишилась без уваги (солодкого та подарунка).

Соціальні педагоги:
Розумна Марина
Мармур Оксана