Пункт безоплатної юридичної допомоги відкрито в смт Нікольське

Пункт безоплатної юридичної допомоги відкрито в смт Нікольське

Сьогодні у будівлі Нікольської районної адміністрації відкрито пункт безоплатної юридичної допомоги від БФ «Карітас Маріуполь». Подія відбулася у рамках реалізації проекту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні», впроваджений за підтримки ПРООН. Фахівець «Карітасу» віднині буде надавати юридичні послуги не тільки населенню, а співпрацювати з місцевою владою задля створення міцної громади. Голова Нікольської районної ради Василь Мітько зазначив, що є багато питань, які потребують вирішення і допомога юриста вкрай важлива.
«Ми отримуємо допомогу спеціаліста, який володіє знаннями у різних напрямках юридичного права. Це стосується не тільки питань самоврядування. Це і земельні питання, і комунальна власність, і підприємництво, і торгівля – галузі дуже важливі для нас. Зараз триває процес передачі землі сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність, є багато питань з цього приводу і вони потребують юридичного супроводу. Тож співробітництво з фахівцем «Карітасу» нам дуже потрібно. А ще я дуже вдячний «Карітас Маріуполь» за те, що фахівець, який буде тут працювати і допомагати і нашим людям і адміністрації у вирішенні складних питань, фінансується Благодійним Фондом, а це суттєво знижує навантаження на наш місцевий бюджет», – сказав голова.

Фахівець БФ «Карітас Маріуполь» Олександр Яроцький підкреслив, що проблеми Нікольського району дещо відрізняються від тих, що існують у населених пунктах вздовж лінії розмежування, тут є своя специфіка. А поки йшла підготовка до відкриття, він вже отримав доволі багато звернень.

«Більш за все звертаються по допомогу представники місцевого самоврядування, бо зараз триває епоха змін, відчувається сплеск соціальної активності. Найбільш всіх турбують інтереси територіальної громади, а для того, щоб правильно її побудувати, треба розуміти її інтереси та захищати їх. Після мітингів з приводу цирконієвої копальні громаду турбує захист прав на життя в екологічно чистому регіоні. А ми завжди на боці людей, їхніх прав, яких би сфер життя це не стосувалося. У зв’язку з тим, що ми досить далеко від лінії розмежування, проблеми носять дещо інший характер, ніж там. Рішення будь-яких проблем тут пов’язано з мирним життям, більш на нього зорієнтовано і стосуються землі та майна, спадщини та проблем з підприємництвом і, як я вже зазначив, створення життєздатних сильних громад» – зазначив юрист.

Відтепер кожен житель Нікольського та прилеглих населених пунктів мають змогу звернутися до юриста БФ «Карітас Маріуполь» за адресою: смт Нікольське, вул. Свободи, 87, 3-й поверх, Нікольська районна рада.

Пункт безоплатної правової допомоги працює з понеділка по п’ятницю з 9-00 до 17-00.


***Ця публікація була підготовлена проектом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.