Профілактика емоційного та професійного вигорання – робота с медиками в амбулаторії села Гранітне

Профілактика емоційного та професійного вигорання - робота с медиками в амбулаторії села Гранітне

На сьогоднішній день в умовах пандемії особливу психологічну допомогу потребують медичні працівники, так як персонал змушеній працювати в умовах екстремального навантаження та підвищеної загрози емоційного та професійного вигорання.

У буферній зоні ця проблема особливо актуальна. Амбулаторії з невеликим штатом співробітників мають величезне навантаження. Основним джерелом стресу для лікаря та мед сестер є ненормований графік робочого дня, відсутність обідніх перерв, відсутність вихідних, недостатня кількість персоналу,  велике число обов’язків, відсутність чіткого робочого завдання, недостатньо хороша організація праці, фізична та психічна втома, а також необхідність працювати в зонах небезпеки – все це фактори робочого стресу, якому можуть бути схильні медичні працівники.

Саме с таким запитом «Профілактика емоційного та професійного вигорання» ми почали свою роботу с медиками в амбулаторії с. Гранітне.

Робота психологів Карітас Маріуполь допомогла медичному персоналу проаналізувати соціально-психологічний клімат в колективі, з точки зору основних показників здоров’я колективу. На групових сесіях разом ми  визначили причини психоемоційної напруги. Вправи, які медичні працівники охоче виконували допомогли зняти симптоми вигоряння.

Психологам вдалося сформувати основи свідомої установки на створення системи соціально-психологічної підтримки в колективі у медичних працівників.

Улюблена тема медичних працівників на групових заняттях –  це пошук ресурсних станів та способів, протидіючих емоційному вигоранню.

Одна з цілей психологів – підвищити рівень інформованості учасників про способи запобігання або зняття негативних індивідуально-психологічних станів та емоційної напруги була з успіхом досягнута.