Презентація юридичних проєктів БФ Карітас Маріуполь

Презентація юридичних проєктів БФ Карітас Маріуполь

Вже два роки Парафіяльний Благодійний Фонд «Карітас Маріуполь» серед великої кількості гуманітарних проектів надає безоплатну правову допомогу органам місцевого самоврядування та мешканцям прилеглих до лінії розмежування населених пунктів на сході нашої держави. Надання юридичних послуг відбувається у рамках реалізації двох проєктів, які стали можливими завдяки підтримці міжнародних партнерів  – Данської ради у cправах біженців – DRC та Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

«Програма правової допомоги та економічного розвитку Східної України», започаткований минулого року та спрямований на допомогу органам місцевого самоврядування Мангушського, Мар’їнського та Волновахського районів Донецької області та їхнім мешканцям,  довів свою ефективність у вирішенні багатьох побутових, фінансових та соціальних проблем. А завдяки цьогорічному проєкту  «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади» БФ «Карітас Маріуполь» посилив свої позиції, вперше вийшов за кордони Донецької області, створивши пункти юридичної допомоги у трьох населених пунктах Луганської області та розширив свої повноваження. Нині юридична допомога спрямована не тільки на безоплатну допомогу мешканцям, а й на юридичну допомогу новоствореним ОТГ.

Сьогодні 17 фахівців БФ «Карітас Маріуполь» працюють у 16 ОТГ на території двох областей. Всі юристи – місцеві мешканці, вони добре розуміються на специфіці свого населеного пункту та регіону в цілому. Задля ефективності реалізації проектних завдань та впливу на процеси утворення  громадських бюджетів, впровадження адміністративних послуг та інших політик команда фахівців-юрисконсультів тримає руку на пульсі законодавчих змін та вдосконалює свої знання щодо реформи децентралізації. За весь час дії юридичних проєктів безкоштовну правову допомогу надано 6140 бенефіціарам, укладено меморандуми про співробітництво з районними адміністраціями та ВЦА, які очолюють громади поблизу лінії розмежування, Національною поліцією Донецької області та багатьма державними установами, такими, як Пенсійний Фонд, Держкомпраця та інші.

Ми створили потужну мережу юристів на території двох областей, які вирішують будь-яке питання для громад майже у всіх галузях юридичного права. Виключення складають лише кримінальна, податкова галузі юриспруденції та представництво у судах. Наші юристи спільно втілюють інноваційні проекти, як своїми силами, так і за допомогою партнерів з інших регіонів України. Фахівці  «Карітас Маріуполь»  вже зараз стали невід’ємною частиною територіальних громад у частині допомоги місцевому населенню. Вони – каталізатори інноваційних змін, провідники децентралізації та реформ, які своєю працею змінюють існуючу систему в бік ефективності і відповідності запитам громади. Серед найближчих планів юридичної служби «Карітас Маріуполь» створення спільної гарячої ліні між фахівцями проекту, громадами і державними установами та підготовка методичного посібника з головних питань нормативно-правової бази, які сьогодні потребують громади, що вплине на покращення якості адміністративних послуг як на регіональному, так і на державному рівні.

Контактні дані посадових осіб юридичних проектів БФ «Карітас Маріуполь»

Магдаліц Олександр координатор юридичних проєктів Карітас Маріуполь 099-353-18-49
Слободянюк Валерій cпеціаліст-юрисконсульт Кальчінська теріторіальна громада 066-162-94-12
Лебідь Лариса cпеціаліст-юрисконсульт Мірненська територіальна громада 066-308-78-58
Гнитько Алла спеціаліст-юрисконсульт Вугледарська територіальна громада 066-555-97-99
Дернова Ганна спеціаліст-юрисконсульт Сартанська територіальна громада 066-771-74-56
Федорченко Андрій спеціаліст-юрисконсульт Ліманська територіальна громада 050-625-41-11
Орденко Максим спеціаліст-юрисконсульт Біловодська територіальна громада 066-666-91-98
Білянська Софія спеціаліст-юрисконсульт Білокуракінська територіальна громада 097-370-40-61
Коновалов Роман спеціаліст-юрисконсульт Красноріченська територіальна громада 097-584-11-55
Яроцький Олександр спеціаліст-юрисконсульт Нікольська територіальна громада 096-362-13-37
Крайній Олександр спеціаліст-юрисконсульт Покровська територіальна громада 066-844-44-30
Пефтібай Олександр cпеціаліст-юрисконсульт Волноваського району 050-608-14-05
Федорова Оксана cпеціаліст-юрисконсульт Мар`їнського району 095-251-98-77
Брагунцова Світлана cпеціаліст-юрисконсульт Мангушського району 098-902-25-68
Нецвітайло Вікторія координатор юридичних проектів Луганської області 095-351-85-23
Горька Тетяна спеціаліст-юрисконсульт Ніжньотеплівська територіальна громада 050-869-19-88
Попова Ірина спеціаліст-юрисконсульт Станично-Луганська територіальна громада 066-536-10-46
Чубар Ігор спеціаліст-юрисконсульт Щастинська територіальна громада 099-621-08-55

Знайти корисну інформацію можна на офіційному сайті організації у розділі «Правова допомога».