Правова допомога у Луганській області довела свою ефективність – звернення громадян зростає

Правова допомога у Луганській області довела свою ефективність – звернення громадян зростає

Цього року у рамках проекту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» до надання безоплатної юридичної допомоги населенню приєдналися спеціалісти БФ «Карітас Маріуполь» у трьох містах Луганської області – Шасті, Нижньотеплому та Станиці Луганській. Створення цих пунктів на території сусідньої області – пілотний проект БФ «Карітас Маріуполь», який за півтора місяця своєї роботи довів свою необхідність та своєчасність. Фахівці-юрисконсульти за цей час вже отримали звернення від 138 громадян, що стосуються різних областей юридичного права. Основні категорії населення, що звернулися по допомогу до юристів – пенсіонери, вразливі категорії населення, одинокі матусі, учасники АТО, ООС та внутрішньо переміщені особи.

Станом на сьогодні вирішені наступні питання по зверненнях від громадян:

 • Визнання права користування жилим приміщенням
 • Встановлення факту належності правовстановлюючих документів
 • Земельні питання та право власності
 • Пенсійні та соціальні виплати
 • Майнові права, спадщина, пільги та субсідії
 • Стягнення боргу по сплаті аліментів та заборгованості по заробітній платі
 • Відкриття підприємницької діяльності
 • Питання встановлення факту родинних відносин, факту народження/смерті, розірвання браку, тощо.

Крім того проводяться консультації щодо отримання загранпаспортів, виїзду за кордон, профілактику щеплень, умов вступу дітей до навчальних закладів та пільг для абітурієнтів з Донбасу, виправлення помилок у судових рішеннях та документах. Постійно ведеться робота з органами місцевого самоврядування з ефективної розбудови територіальних громад. «Цей пілотний проект для нас є новим та унікальним. Він охоплює територіальні громади, що розташовані майже впритул до лінії зіткнення, а це створює неабияку соціальну напругу. Людям тут не дуже просто жити, особливо в часи політичних, економічних та територіальних реформ. Існує багато питань і у влади, і в громадян, які потребують саме юридичної допомоги. Цей проект дає людям відчуття стабільності та безпеки, тому ми дуже вдячні «Карітас Маріуполь» за увагу до Луганської області», – каже відповідальна за сприяння впровадженню проекту від місцевого самоврядування  Вікторія Нецвітайло.

Пункти надання правової допомоги працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00

Контакти наших спеціалістів:

 1. Ірина Попова (Станично-Луганська територіальна громада):  050-405-35-47
 2. Тетяна Горька (Нижньотеплівська селищна територіальна громада):  050-405-35-42
 3. Ігор Чубар ( Щастинська міська територіальна громада):  050-405-35-50

***Ця публікація була підготовлена проектом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.