Польські жінки, що надають гуманітарну допомогу

19 серпня – у річницю трагічного нападу, в якому загинув Верховний комісар ООН з прав людини Sérgio Vieira de Mello – ми відзначаємо Всесвітній день гуманітарної допомоги (World Humanitarian Day), оголошений резолюцією (A/RES/63/139) Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Польські жінки, що надають гуманітарну допомогу

У цей день світова спільнота згадує людей, які ризикують своїм життям, щоб допомогти жертвам збройних конфліктів та стихійних лих у всьому світі. . Цьогорічне свято проходить під гаслом #WomenHumanitarians, щоб підкреслити значну участь жінок у здійсненні заходів з надання допомоги.

Саме жінки дуже часто домовляються про надання гуманітарної допомоги та координують її розподіл. Вони ведуть переговори про припинення вогню та створюють гуманітарні коридори. Вони закладають основи для врегулювання конфліктів та побудови миру, ініціюючи  коаліції навіть між опозиційними угрупованнями. Надаючи першу допомогу, вони часто ризикують власним життям. Вони надають притулок, готують та роздають їжу та створюють школи. Вони допомагають громадам справлятися з переселеннями та новими умовами життя, вони створюють робочі місця.

Серед жінок, що діють у системі глобальної гуманітарної допомоги, є також польські жінки, які часто діють за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі. Подивіться, в чому полягає їхня робота! Послухайте історії наших героїнь:  Marty Titaniec, Ewy Piekarskiej, Małgorzaty Olasińskiej-Chart, Pauli Gierak, Joanny Wasil, Anny Kutery i Agnieszki Nosowskiej. У короткому відео вони розповідають про свою роботу та мотивацію діяти для підтримки інших людей.

Польська допомога, що фінансується з бюджету Міністерства закордонних справ, наразі субсидує ініціативи, спрямовані на покращення становища сирійських біженців у Лівані, Йорданії та Іраку, а також охоплює найбідніших жителів країн, які приймають біженців із регіонів, постраждалих від збройних конфліктів. Ці заходи проводяться спільно з з Карітас Польша, Фондом польського центру міжнародної допомоги, Klub Inteligencji Katolickiej, Польською гуманітарною акцією та Польською медичною місією. Цього року Польща задекларувала 17,4 млн злотих на гуманітарну допомогу, що має досягти понад 100 000 осіб. Очікується, що загальна вартість гуманітарної допомоги, наданої Міністерством закордонних справ Польщі цього року, становитиме приблизно 24,3 млн. злотих.

Ми також запрошуємо вас відвідати спеціальний сайт Управління ООН з координації гуманітарних питань (ООН OCHA), присвячений святкуванню Всесвітнього дня гуманітарної допомоги: http://www.worldhumanitarianday.org/