Півтисячі людей у «сірій зоні» на Донеччині залишились без води через недбалість чиновників

Близько півтисячі жителів віддалених сіл у «сірій зоні» на Донеччині залишаються без води вже декілька тижнів.

Селища Бахчовик, Обільне та Дружне, що знаходяться у Волноваському районі вже три тижні відключені від водопостачання. Про це ІА «Вчасно» розповіла активістка, представниця «Карітас Маріуполь» Ірина Перкова.

Свердловини в цих населених пунктах, що давали воду місцевим мешканцям, відключили від електроенергії 22 липня. Це призвело до неможливості роботи насосів і поставки води на подвір’я жителів.

Адміністративно населені пункти підпорядковуються сільській раді селища Андріївка. З’ясувалось, що свердловини відключили від електроенергії через заборгованість місцевого КП «Комунальник» перед компанією ДТЕК. Розмір боргу становить 131 000 грн.

Заборгованість виникла через недбалість місцевих чиновників. Жителі ніколи не відмовлялися платити за послуги водопостачання. Але водопровідні мережі не були взяті на баланс ані Андріївської селищної ради, ані місцевого комунального підприємства. Отже рахунки за поставлену воду виписувати не було на кого. Кілька останніх років сільгоспхолдинг «Харвест» якимось чином розраховувався з компанією «ДТЕК». Але декілька місяців тому холдинг відмовився платити за вживану місцевими мешканцями воду і борг почав рости.

Адміністрація селищної ради заявила, що не має коштів, аби сплатити цей борг. Заборгованість пропонують погасити самим мешканцям сіл Бахчовик, Обільне та Дружне. Але люди похилого віку, які живуть у населенних пунктах, не мають коштів, аби одразу сплатити таку суму.

Щоб допомогти жителям прифронтової зони, «Карітас Маріуполь» почав доставку питної води жителям Бахчовика, Дружнього та Обільного. Наразі воду набирають в бюветі, облаштованому благодійниками в селищі Мирному та потім вже доставляють у зневоднені селища.

Юристи «Карітас Маріуполь» також допомогли місцевим мешканцям скласти звернення до голови району з проханням втрутитися у ситуацію та змусити органи місцевого самоврядування працювати.

Джерело ІА Вчасно