Підведено перші підсумки роботи проекту з надання юридичної допомоги населенню

Підведено перші підсумки роботи проекту з надання юридичної допомоги населенню

Минуло три місяці плідної роботи юрисконсультів БФ «Карітас Маріуполь», що працюють у населених пунктах Донецької і Луганської областей у рамках проекту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні», впровадженого за підтримки ПРООН. За цей час майже 700 жителів Волновахи, Мар’їнки, Мангуша, Покровська, Нікольського, Щастя, Станиці Луганської та Нижньотеплого звернулися по безкоштовну юридичну допомогу до наших фахівців. Вирішено безліч проблем, які люди мали протягом багатьох років і пов’язаних з війною та її наслідками. Знайдені та відновлені документи на власність та освіту, отримана допомога на зруйноване житло, призначені соціальні виплати на утримання дитини та відновлені пенсії, встановлені права на землю та житло – це далеко не повний перелік справ, якими займалися наші юристи. Звернення продовжують надходити і вони стосуються всіх аспектів юридичного права крім кримінального та податкового законодавства.

Команда юристів БФ «Карітас Маріуполь» у рамках проекту бере активну участь у розвитку громад, допомагаючи місцевій владі у юридичних справах, працює над створенням бренд-буків для кожної з громад, щоб посилити економічний та соціальний потенціал кожної з них, зробити впізнаними та максимально привабливими для потенційних інвесторів.

«Хочу відзначити два важливі аспекти нашої роботи. По-перше, ми створили потужну мережу юристів на території двох областей, які вирішують будь-яке питання для громад майже у всіх галузях юридичного права. Це дуже важливо. Наші юристи спільно втілюють інноваційні проекти, як своїми силами, так і за допомогою партнерів-консультантів з інших регіонів України. По-друге,  фахівці нашого проекту вже зараз стали невід’ємною частиною територіальних громад у частині допомоги місцевому населенню. Вони – каталізатори інноваційних змін, провідники децентралізації та реформ. Вони своєю працею змінюють існуючу систему в бік ефективності і відповідності запитам громади. Серед таких запитів можу відзначити спрощення процедури та усунення розбіжностей при оформленні земельних ділянок, це важливе питання для простих людей. Ще одна велика тема, над якою ми працюємо – це оформлення прав на нерухоме майно у містах та населених пунктах, де працюють ВЦА. В найближчих планах у нас створення спільної гарячої лінії, як між фахівцями проекту так і за її межами, в неї будуть входити інстанції місцевого та державного значення. Найближчим часом буде створений методичний посібник з головних питань та активних змін до  нормативно-правової бази, які турбують громади. Це стосується покращення якості адміністративних послуг як на регіональному, так і на державному рівні», – резюмував підсумки роботи керівник проекту Олександр Магдаліц.

Пункти надання безкоштовної правової допомоги населенню:

м. Мар’їнка, вул. Шевченка, 13.
Час роботи: з 8-00 до 16-00 (без перерви) з понеділка по п’ятницю
Юрисконсульт Оксана Федорова, тел. 050-013-25-53

Смт. Мангуш, просп. Миру, 66, каб. 3 (будівля селищної ради)
Час роботи: з 9-00 до 17-00 з понеділка по п’ятницю
Юрисконсульт  Світлана Брагунцова, тел. 050-013-25-56, 067-267-58-13

м. Покровськ, віл. Прокоф’єва, 111, кабінет №3
Час роботи: з 9-00 до 17-00 з понеділка  по п’ятницю.
Юрисконсульт Олександр Крайній, тел. 050-405-35-52

м. Волноваха, ул. Героїв 51-ї ОМБр, 1 (будівля районної адміністрації, ЦНАП)
Час роботи: з 8-00 до 17-00 з понеділка  по п’ятницю
Юрисконсульт Олександр Пефтібай, тел.  050-013-25-68, 067-267-58-16

Смт. Нікольське, ул. Свободи, 87 (будівля Нікольської селищної ради)
Час роботи: з 8-00 до 17-00 з понеділка по п’ятницю
Юрисконсульт Олександр Яроцький, тел.  050-405-35-41

Контакти наших юрисконсультів у Луганській області:
Ірина Попова (Станично-Луганська територіальна громада) – 050-405-35-47
Тетяна Горька (Нижньотеплівська селищна територіальна громада) – 050-405-35-42
Ігор Чубар (Щастинська міська територіальна громада) – 050-405-35-50

Всі пункти працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00


***Ця публікація була підготовлена проектом «Ефективне врядування и залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди Програми, ЄС та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.