Підтримка батьків та соціальних педагогів – у місті Києві відбувся тренінг «Безпечний простір»

Підтримка батьків та соціальних педагогів - у місті Києві відбувся тренінг «Безпечний простір»

21-22 листопада у місті Києві відбувся тренінг «Безпечний простір»: підтримка батьків та педагогів» для соціальних працівників проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України». За сприянням донорів Карітас Австрії та Карітас України тренінг проводили фахівці Національного Університету «Києво-Могилянська Академія».

Проект ПСС Карітас Маріуполь

Два дні потужної праці під керівництвом досвідчених тренерів Ольги Федорець та Маріанни Ільченко надали нового ресурсу працівникам проекту для натхненної та кропіткої роботи з дітьми. Теоретичні знання про особливості поведінки дітей у стресових ситуаціях, що є травматичними для психіки, про навички керування станами, про прив’язаність та її прояви у дитини в стресі, про шляхи відновлення та встановлення довіри у стосунках – були надані безпосередньо з практичними вправами.

Таким чином теоретичне підґрунтя закріплювалось практичним досвідом. Підтримка та навчання соціальних педагогів за даною методикою надає позитивні результати, що підтверджує результативність роботи проекту. Фахівці формують внутрішню обізнаність предметом та впевненість у своїх діях по впровадженню проектної ідеї.

Реалізація програми «Безпечний простір» розширює не тільки компетентність працівників, вона розширює засоби взаємодії з учасниками проекту. Особлива увага на даному етапі буде надаватись школярам з важкою поведінкою, що ускладнена негативними соціальними впливами. Традиційна робота з батьками підкріплюється, узгодженим під час тренінгу, механізмом перенаправлення та механізмом співпраці між фахівцями галузі у різних напрямках.

Важливим моментом тренінгової програми були елементи профілактики професійного вигорання соціальних працівників та сприяння наповненню ресурсами для реалізації наступної фази проекту. Робота у буферній зоні є дуже виснажливою, тому значним для педагога є розуміння меж своїх можливостей та межі своєї відповідальності в роботі з дітьми.

Допомога дітям реалізується не тільки у наповненні їх потреб, але ще і у розвитку здатності дітей самостійно приймати рішення та брати відповідальність за свої вчинки. Співпраця у творчій взаємодії школярів та соціальних педагогів спроможна виховати гармонічно розвинену особистість дитини.