Підтримати – це дуже важливо!

Проект ПСС Карітас Маріуполь

Супервізійний супровід є насамперед методом підтримки і тільки потім професійного зростання. У межах проєкту «СТІЙКІСТЬ ТА РОЗВИТОК» такий супровід вчителів здійснюється у пілотних школах населених пунктів Андріївка та Мирне протягом року.

Підтримати - це дуже важливо

Коли життя пливе у звичному річище, шкільні справи зрозумілі та передбачені, то така послуга здається неважливою.  Сприймається як додаткове навантаження у свій особистий час. Але після однієї двох зустрічей з’являється відчуття «открытого пространства» за словами однієї вчительки. «Можливість подивитись на свою діяльність якось по іншому». Але є багато страху здатися слабкою, щось не знати, помилитися, попросити про допомогу. Довіра –  це запорука для подальшої взаємодії. І час карантину показав, що є готовність до взаємодії, коли усі: і вчителі, і діти, і батьки опинились у нових обставинах невизначеності та загрози. А навчання треба продовжувати. Жалітися та обвинувачувати когось це легкий шлях нічого не робити. А як це може допомогти? Ситуація карантину вже є. Що ми можемо зробити?

Підтримати - це дуже важливо

У таких обставинах підтримка дуже важлива. Визнати труднощі, обмеження свої та інших, знайти шляхи подолання, навчитися новому. І в нас вийшло! Впорались! Навчились, спробували, та тепер вдосконалюємо і вчимося далі.

Підтримати - це дуже важливо

Супервізія – це можливість у безпечному просторі побачити та проаналізувати свої дії та можливості. «Що доброго та корисного ви знайшли у нових обставинах?».  Це питання дивувало, а потім відкривало деякі речі, на які не звертали уваги. «Оце так! Наче легше стало! А я не думала про це». І з’являлися сили, нові ідеї. Поліпшення зв’язку з батьками відмітили всі. «Батьки побачили роботу вчителя зблизька, деякі уперше звернули увагу на навчання своєї дитини», «меньше стало претензий». А допомогти одне одному в освоєнні нового простору це ще можливість налагодити взаємодію у колективі. «Якщо з 12 балів, то у деяких, з 0 на початку, зараз вже 7-8 балів». А у голосі і гордість за колег, і спокійна така радість. Добрі справи робити приємно. «Я можу попросити про допомогу, мені не соромно. Бо знаю, що отримаю її». Відкриті діалоги у скайп-групі, це можливість поділитися своїм досвітом, почути колежанок, обмінятися ідеями, зачерпнути натхнення та доброї підтримки. Тож наша робота має сенс.   ДОРОГІ ВЧИТЕЛІ СПАСИБІ ВАМ.

Психолог проєкту Наталя Анісімова