Під час карантину «Карітас Маріуполь» допомагає селянам з ліками

Забезпечення базових потреб особливо вразливих людей, постраждалих від конфлікту в буферній зоні на сході України

Ліки, тверде паливо, продукти харчування… Нажаль, багатьом літнім селянам, плануючи свій бюджет, доводиться обирати між трьома, здавалося б, найнеобхіднішими статтями розходів. Бо відразу на все просто не вистачає грошей. Обирають зазвичай продукти, нехтуючи здоров’ям.

Для тих, кому найважче, фахівці «Карітас Маріуполь» реалізують медичний напрямок проекту «Забезпечення базових потреб в різних секторах, включно з грошовою допомогою, особливо вразливих людей, постраждалих від конфлікту в буферній зоні на сході України».

Про що йдеться? Літні самотні (чи умовно самотні) люди з тяжкими та хронічними захворюваннями, що призвели до І чи ІІ групи інвалідності, мають можливість отримати допомогу на лікування.

Проект діє з 2016 року, наразі – у 2019-2021 роках – триває третя його фаза. Загалом «Карітас Маріуполь» було охоплено 15 сіл Волноваського району. Також допомагали твердим паливом, продуктовими наборами та грошовими грантами.

В реалізації медичного напрямку проекту беруть участь 10 фахівців, з них – два психологи, які працюють в телефонному режимі, три соціальних працівники та два соцпрацівники з медичного напрямку.

Важливо, що в умовах карантину реалізацію проекту не припинено. Фахівці працюють адресно, уникаючи великих скупчень людей, та використовують якісні засоби захисту. Деякі обов’язки виконують дистанційно, залучивши місцевих медиків та працівників сільрад.