Ніщо на світі так не заслуговує на подив, як людина, що вміє мужньо переживати нещастя

Ніщо на світі так не заслуговує на подив, як людина, що вміє мужньо переживати нещастя

“Ніщо на світі так не заслуговує на подив, як людина, що вміє мужньо переживати нещастя.”
давньоримський філософ Луцій Анней Сенека

Ми живемо в період розвитку науки та техніки, глобалізації та демократії, але все одно залишаємося жертвами економічної та соціальної кризи, війни та пандемії, жорстокості та розпачу. Кожне століття відчувало на собі всі ці болісні страждання, і наше покоління на жаль не стало виключенням з правил. Бідність, війна, міграція і епідемія…

polska Pomoc

Про останнє хочеться сказати більше. Історія пам`ятає багато випадків спалаху особливо небезпечних інфекції:

 • Свинячий грип (H1N1). В 1918 році ця інфекція викликала спалах іспанського грипу. Було інфіковано приблизно 20% населення світу та загинуло приблизно 50млн осіб. Друга мутація цього віруса викликала азіатську епідемію грипу в 1958 та 1968 роках. Останній спалах відбувся у 2009 році. Кількість жертв склала до 500тис.
 • Бубонна чума (Yersinia pestis). Хвороба прийшла у Європу з Китаю приблизно у 540 році, та була проблемою світу протягом 200 років. Вважають що ця інфекція скоротила населення Європі на 50%. За весь період чума забрала життя майже 50млн населення Землі. Другий спалах чуми отримав назву “Чорна смерть”. Цю пандемію вважають однією з найстрашніших з в історії людства. За період 1340 – 1350 роки на території Європи та Азії загинуло від 100млн до 200млн людей.

Новий етап нашої історії, нова боротьба, новий виклик – це пандемія коронавіруса (covid-19) у світі. Більше 300тис. лабораторно підтверджених випадків у світі та більше 10тис. загиблих. У групі ризику люди з хронічними патологіями серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, набуті та вроджені вади серця), дихальної системи (бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легень), ендокринної системи (цукровий діабет). Головною проблемою, що викликала спалах пандемії – це відсутність наразі вакцини від данного вірусу. По інформації вчених на тестування та виготовлення цієї вакцини необхідно 12-18 місяців.

Тому Нам необхідно не піддаватися паніці та спекуляціям!!!

1. По-перше самоізоляція: інкубаційний період 14 днів – це спосіб розірвати ланцюг передачі данного вірусу та шлях перемоги над пандемією.

2. По-друге особиста гігієна по рекомендаціям Всесвітньої Організації з Охорони Здоров`я:

“Рекомендації ВОЗ для населення в зв’язку з поширенням коронавирусної інфекції”

У більшості випадків захворювання характеризується легким перебігом і закінчується одужанням, хоча зустрічаються ускладнення. Захистити своє здоров’я і здоров’я оточуючих можна, дотримуючись таких правил:

Регулярно мийте руки !!!

Регулярно обробляйте руки спиртовмісних засобом або мийте їх з милом.

Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісних засобом або миття їх з милом вб’є його.

Дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях !!!

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.

Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такою як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

По можливості, не чіпайте руками очі, ніс та рот !!!

Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус. Торкаючись руками, що містять інфекцію, до очей, носа або рота, можна перенести вірус з шкіри рук в організм.

При підвищенні температури, появу кашлю і скруті дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою !!!

3. По-третє отримуйте інформацію з офіційних джерел:

 1. Сайт МОЗ: https://moz.gov.ua
 2. Сайт ВОЗ: https://www.who.int/ru
 3. Державний інформаційний сайт про коронавірус: https://covid19.com.ua
 4. Центр громадського здоров`я України: https://www.phc.org.ua
 5. Онлайн статистика у світі: https://systems.jhu.edu/research/public-health/ncov/
 6. Телеграм-канал “коронавирус інфо”: https://t.me/COVID19_Ukraine
 7. Телеграм-канал “МОЗ”: https://t.me/mozofficial
 8. Facebook “ВОЗ”: https://www.facebook.com/WHO/
 9. Facebook “МОЗ”: https://www.facebook.com/moz.ukr/
 10. Facebook “Центр громадського здоров`я України”: https://www.facebook.com/phc.org.ua/

Медичні працівники “Карітас Маріуполь” в рамках проекту «Модель соціального обслуговування та медичної допомоги в Донецькому регіоні України» за підтримки Most Solidarności, Polska Pomoc та Ministerstwo Spraw Zagranicznych зробили інформаційні листи згідно рекомендацій ВОЗ по профілактиці зараження коронавіруса та відправились у буферну зону на Сході України, де великі проблеми не лише з інформацією, а також гуманітарна та соціальна криза (відсутність медичного персоналу, лікарень, аптек, магазинів та доріг).

Так звана примусова ізоляція, але вона не розповсюджується на вірус. Проведення інформування населення важливе, бо у цій зоні залишились найбільш вразливі люди (люди похилого віку з хронічними хворобами).

Залишайтесь вдома. Дбайте про ближніх. Кожен з Вас рятує цей світ виконуючи ці правила. Миру та міцного здоров`я Вам та Вашим близьким.

Фото, текст: Рудковський Богдан