Насичений подіями вересень у Карітас Маріуполь

Вересень видався насиченим різнобічними подіями як усередині самого Карітас Маріуполь, так і в повсякденній благодійної діяльності організації.

Спільна конференція Карітас Маріуполь та Карітас Ліван

Карітас Маріуполь і Карітас Ліван завдяки особистій участі президента Карітас Ліван – Reverend Father Paul Karam та директора Карітас Маріуполь Ростислава Спрінюка провели спільну конференцію, спрямовану на подальшу співпрацю обох організацій.

Спільна міжнародна конференція Карітас Маріуполь і Карітас Ліван

Різні країни – але проблеми вирішуємо однакові, ознайомитися з подробицями.

Старт грантової програми молодіжних ініціатив UPSHIFT Україна у м.Маріуполі

Прес-конференція грантової програми молодіжних ініціатив UPSHIFT Україна у м.Маріуполі

17 вересня 2019 року у приміщенні БФ «Карітас Маріуполь» відбулася прес-конференція, приурочена до запуску грантової програми молодіжних ініціатив UPSHIFT Україна у м.Маріуполі Донецької області. Проект здійснюється за фінансової підтримки ЮНІСЕФ та Європейського Союзу,

Мета проекту –  покращити перспективи працевлаштування соціально вразливої молоді, яка постраждала від конфлікту на сході України,  одночасно допомогти  впровадженням інновацій у соціальному підприємництві, вирішити соціальні та екологічні проблеми у місцевих  громадах.

Отримано з друку друге число газети “ГРОМАДА Схід”

19 вересня отримано з друку друге число газети “ГРОМАДА Схід”. У процесі його підготовки презентовано газету у Маріуполі та Краматорську, відбулося п’ять тренінгів з медіаграмотності в Приазов’ї, наразі слухачі виконують домашнє завдання і готуються стати сертифікованими локальними тренерами. За півроку вони будуть проводити такі заходи серед читачів газети вже у своїх громадах. Просто зараз навчання медіатренерів відбувається на півночі області – тут ми охоплюємо с.Новгородське у Торецькому районі, селище Сурове у Дружківці, а також села Олександровської та Іллінівської громад.

19 вересня отримано з друку друге число газети ГРОМАДА Схід

Проектом вже створено понад 20 робочих місць, наступного місяця буде ще більше. Серед нас є переселенці, пенсіонери, волонтери благодійних організацій, колишні військові, люди з інвалідністю. Ми створюємо не лише газету, ще сайт і сторінки в соцмережах. На сторінці «ГРОМАДА Схід» у Фейсбуці вже більше 200 підписників.

Нагадуємо, що проектом також передбачена адвокаційна активність – допомога читачам у вирішенні їхніх проблем. Виявлення проблем відбуватиметься через інструменти зворотнього зв’язку (колл-центр, електронна пошта newspapergromada@gmail.com, соцмережі), вирішення – через пряму комунікацію журналістів і юристів проекту з органами влади.

Забезпечення хронічно хворих людей медикаментами та послугами домашньої опіки

Кожен візит мобільної команди психологів та лікарів Карітас в населені пункти буферної зони – це значна подія для наших беніфіціарів.

Вдалий приклад компліментарності двох проектів:

  1. “Model usług społecznych i opieki zdrowotnej w obwodzie donieckim na Ukrainie” («Модель соціального обслуговання та медичної допомоги в Донецькому регіоні України)
    polska Pomoc
  2. «Securing basic needs of people affected by protracted conflict in Ukraine by taking a multi-sector approach including cash assistance, 2019-2021» (забезпечення базових потреб в різних секторах, включно з грошовою допомогою, особливо вразливих людей, постраждалих від конфлікту в буферній зоні на сході України, 2019-2021 роки).
    Забезпечення базових потреб особливо вразливих людей, постраждалих від конфлікту в буферній зоні на сході України

дозволяє комплексно забезпечувати хронічно хворих людей медикаментами та послугами домашньої опіки, підвищуючи їх життєстійкість в дуже несприятливих умовах для життя в селищах, які знаходяться на лінії зіткнення військового конфлікту на Сході України.

Балабан Раїса Олексіївна, важко хвора 82 річна жінк

Наприклад, в смт. Андріївка Волноваського району Донецької області проживає Балабан Раїса Олексіївна, важко хвора 82 річна жінка. Єдиний ії зв’язок із зовнішнім світом – працівник Карітас Маріуполь  Попова Ольга.

В рамках проекту “Швидке реагування на сході України” триває робота по забезпеченню питною водою населенних пунктів на лінії розмежування

В селищі Мирному йде процес оформлення документів на землю під свердловиною та робота з ДТЕКом з метою підключення насосів бювету до електрики.

Близько місяця бювет в с.Мирному працював від дизельного генератора – воду в бюветі в ці дні набирали наші співробітники та тричі на тиждень відвозили до селищ Бахчовика, Обільного та Дружного. Відучора в селищах Обільне та Дружне підключили насоси існуючих свердловин до електропостачання  та нашу “ургентну” допомогу питною водою припинено.

Півтисячі людей у «сірій зоні» на Донеччині залишились без води через недбалість чиновників

В Мар’їнці та Красногорівці знайдено водоносні горизонти і процес буріння припинено. В Мар’їнці поставлено труби до свердловини де триває підготовка до будівельних робіт. В Красногорівці зараз на часі прокачка свердловини для отримання води без домішок грунту та проведення аналізів.

В селищі Андріївка будівництво бювету на завершальній стадії.

В селищі Кам’янка розпочинаємо будівництво бювету.