Мистецтво, яке завжди є ресурсом…

Мистецтво, є ресурсом…

Групи взаємопідтримки існують в світі для людей, яких об’єднує спільна тема, ситуація, стан, щоб
ці люди мали змогу поділитися своїми почуттями, накопиченим досвідом.

Це дає кожному із учасників унікальне відчуття співпереживання і взаємної підтримки. Можливість зібрати воєдинопрактичну інформацію та способи подолання труднощів.

“Простір підтримки” Карітас Маріуполь зібрав під своїм дахом нужденних людей похилого віку, в ких була жага до спілкування, але не було такої можливості. Багато з цих людей є самотніми. Всі вони мають мізерні пенсії, економлять на всьому, не можуть дозволити собі під час мати саме необхідне. Але в кожного з них є свій унікальний досвід, як впоратися з важкими моментами вжитті. Зібравшись в групу, під керівництвом психолога Кризового Центру Раиса Толочко, почали з перегляду кінофільмів. Потроху знайомились один з одним, вивчали смаки та уподобання.
Незабаром в групі почали відбуватися зміни в спілкуванні – жіночки обмінялися своїми номерами телефонів, почали приходити вже разом (удвох, утрьох). Дуже підтримали учасницю, в якої вкрали картку і зняли з неї всі гроші, і ту, в якої єдиний онук, яким вона опікується, вирішив кинути університет і стати «менестрелем», і ще ту, яка дуже погано ходить, її хитає – вони попід руки допомагають їй йти на зустрічі… І цей ряд можна продовжувати безкінечно… На цей час, група взаємопідтримки стала вже колективом, де піклуються один про одного, де є лідери, в якої знають, чого вони хочуть від зустрічей і вже можуть це організувати за допомогою Карітас Маріуполь. Учасники значно покращили свій емоційний фон, свій настрій та знають, що таке ресурс і де його брати для себе.

В ході зустрічей виникла ідея розширити формат перегляду кіно і відвідати місцевий драматичний театр. Грошей на це у членів групи, звісно, нема. Тому фахівець з адвокації Александр Магдалиц провів перемовини з адміністрацією Донецький академічний обласний драматичний театр м.Маріуполь і домовився про благодійну допомогу у вигляді запрошень на вистави для дорослих і дітей. Оце зраділи наші беніфіціари! Театр!!! Раніше це здавалось їм неможливим…

А зараз вже декілька разів вони мали змогу відвідати прекрасні веселі вистави. Як змінились бабусі – гарно вдяглися, нафарбувалися, настрій піднесений – свято! Для того, щоб люди відчували себе гідно, ми попіклувались про частування в антракті. Водичка, цукерочки, печиво – і вже повноцінне свято…

Далі – більше. На базі Карітас Маріуполь була організована зустріч із народною артисткою України Світланою Іванівною Отченашенко. Талановитий виступ актриси, живе, емоційне спілкування зробили зустріч дуже глибокою та теплою. Люди не хотіли розходитись, з задоволення спілкувались. Тепер назвою групи є «Мистецтво, як ресурс». І в подальших планах – ще й фотовиставки, відвідування картинних галерей, музеїв, тощо. Довгого життя бажаємо цьому спілкуванню і нескінченного ресурсу!