“МІСТА СОЛІДАРНОСТІ”

Сьогодні, 20 липня, представники БФ “Карітас-Маріуполь” взяли участь у форумі “Маріуполь – місто солідарності”

Це – перший форум, що відбувся у рамках всеукраїнської ініціативи “Міста солідарності”, що її започаткувало Агенство ООН у справах біженців (UNHCR)

Пан Венсан Кошетель , Директор Європейського бюро Агентства ООН у справах біженців у Європі у своїй вступній промові зазначив, що Маріуполь бачив багато міграцій аж з самого початку своєї історії, отже має міцні традиції інтеграції людей, що переселяються.

На сьогодні кількість внутрішньо переміщених осіб становить майже 25% від загальної чисельності населення Маріуполя. І місто – влада, соціальні служби, громадські, релігійні та міжнародні організації досить ефективно вирішують пов’язані з цим задачі. Це стало можливо завдяки спільним діям всіх місцевих інституцій та громадян міста. Саме тому Маріуполь став першим містом, у якому відбувся цей форум.

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) Георгій Тука пообіцяв, що основна його діяльність відбуватиметься саме у містах, потребуючих вирішення складних питань, пов’язаних з переселенцями. Він також розповів, що дізнався про проблеми надання медичної допомоги дітям, та пообіцяв допомогти відновити маріупольську міську дитячу лікарню.

У рамках форуму відбулися панельні дискусії з питань освіти, охорони здоров’я, працевлаштування та підтримки малого та середнього бізнесу, розвитку інфраструктури та енергоефнктивності.

Директор БФ “Карітас-Маріуполь”, священик греко-католицької церкви України отець Ростислав Спринюк взяв участь у кластері з освіти та соціальних послуг. О. Ростислав підняв питання з психологічної допомоги ВПО, аби допомогти людям інтегруватися в маріупольську спільноту, знайти роботу, облаштовувати життя в нашому місті довгостроково.

І друге питання, яке озвучив отець Ростислав, це – допомога переселенцям з житлом. А саме – впровадження програм будівництва нового житла з залученням до будівельних робіт самих переселенців.

Ключовим моментом форуму стало підписання Рамкової угоди щодо співпраці Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) та мерією Маріуполя. Ця угода закріплює основні цілі та напрямки співпраці у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб.