Масляна, масляна, яка ж ти мала….

Масляна, масляна, яка ж ти мала….

У кожного місяця є свої цікаві свята. Вони об’єднують людей у радісному переживанні особливої події. Березень місяць є символом пробудження природи та розквіту жіночої краси і ніжності. Традиційно соціальні працівники проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» БФ «Карітас Маріуполь» проводять веселі заходи напередодні свята 8 Березня.

Для цієї активності є вагомий привід, який зазначають спеціалісти Первомайської локації: «Свято жінок, свято жіночності! Кожна дитина любить це свято, бо має кохану матусю, турботливу бабусю, мудру вчительку, веселу подружку. Саме напередодні цього дня хочеться усім жіночкам і дівчатам нагадати які вони гарні, розумні, дбайливі, потрібні та безцінні». Приготування до свята активно відбувались по всіх локаціях: Мирне, Андріївка, Ольгинка, Новотроїцьке, Єлізаветівка та Первомайське. Заходи проходили у різних форматах: веселі ігри та розваги, змагання, конкурси, творчі завдання виготовлення подарунків для дорогих серцю жінок. Єлізаветівські спеціалісти разом з дітьми «мудрували над тим, як перетворити привітання з 8 Березня на особливу для мами, бабусі, сестри подію, адже подарунок, зроблений своїми руками, такий дорогий та пам’ятний».

Не залишились учасники проекту байдужими і до народного свята Масляної. Разом з соціальним працівниками дізнавались про історію свята, його атрибути та символіку, навіть куштували обрядове їство – смачні млинці. Як зазначає соціальний працівник проекту Бессараб Тетяна, масляна: «це гарний привід поговорити зі школярами про циклічність у природі, адже весняне оновлення для дітей емоційно забарвлене, вони природно радіють змінам!» І діти , і дорослі чекають на кращі зміни, на весняне тепло. За різноманітними забавами та обрядами завершуються свята, та що поробиш, попереду сумлінна праця, як стверджує крилатий афоризм, та саме життя, «Не завжди котові Масляна».