Маєш знання – маєш захист, дбаєш про особисте здоров’я – зберігаєш здоров’я оточення!

Маєш знання – маєш захист, дбаєш про особисте здоров’я – зберігаєш здоров’я оточення!

Напередодні осінніх канікул соціальні працівники проекту «Психосоціальний супровід дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» локацій Андріївка, Мирне, Новотроїцьке, Ольгинка, Єлізаветівка, Первомайське провели заходи та бесіди з дітьми щодо профілактики інфікування COVID-19. Учні відновили знання про шляхи зараження, симптоми захворювання та заходи запобігання розповсюдженню інфекції.

Соціальні педагоги проекту Андріївської ЗОШ провели з дітьми інтерактивне заняття, де діти практично відпрацьовували навички особистої гігієни. Розповідають соціальні педагоги Олена Ганжерлі та Алла Головко: «Як уберегти себе і своїх близьких під час пандемії» – таку актуальну назву мало заняття Андріївських карітасиків напередодні канікул. Діти активно згадували та обговорювали правила особистої гігієни, поведінки та безпеки під час інфекційних захворювань. Всі згодилися з тим, що це зараз дуже важливо. А щоб нічого не забути взяли з собою чудові брошури-пам’ятки, які їм подарував благодійний фонд «Карітас України». Дітлахи молодших класів ЗОШ №2 селища Новотроїцьке не тільки уважно слухали і запам’ятовували інформацію, а і мали намір поділитися нею з близькими людьми. Соціальний працівник Роза Кравченко відмічає: «Багато важливої інформації  діти пізнали та взяли додому літературу, щоб розповісти дома своїм батькам». Такий підхід навчає дітей свідомій та відповідальній поведінці під час пандемії, виховує поважне ставлення до свого здоров’я та безнапасного життя оточуючих людей. У НВК селища Первомайське відбулись театралізовані заняття, де маленькі учні у ролі лікарів міряли температуру одноліткам та робили пульсокиметрію з метою визначення насиченості крові киснем. А підлітки проводили просвітницькі бесіди. Знання, отримані в ігровій ситуації у стані емоційного піднесення залишаться з дітьми неоціненним скарбом свідомого ставлення до здоров’я.

Профілактична робота соціальних працівників стала дієвим практичним навиком, що діти використовують під час карантину. Умови пандемії вимагають пристосовуватись до нових видів навчання та взаємодії. Працівники проекту докладають багато зусиль, щоб встигати за інноваційними технологіями віртуального спілкування. Стійкість та результативність роботи нашого проекту визначається спроможністю і майстерністю педагогів робити свою справу за будь-яких умов.

Локальний координатор проекту
Яковлева Марія