Відбулася консультація з протидії домашньому насильству у селі Миколаївка

У Миколаївці за підтримки БФ «Карітас Маріуполь» відбулася зустріч мешканців села з поліцейським офіцером громади лейтенантом поліції Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області Євгеном Сериком на тему «Юридична протидія домашньому насильству». Захід відбувся у рамках реалізації проекту «Сприяння та захист прав людини, фундаментальних свобод, та безпеки громад, які знаходяться під ризиком зазнати травм від вибухонебезпечних залишків війни внаслідок конфлікту на сході України». В наші дні домашнє насильство стало однією з гострих проблем не тільки в Україні, а й у всьому світі. Втрата роботи і засобів існування, особливо в період карантину, коли цілі родини змушені залишатися замкнутими в одному просторі тривалий час, посилюють проблему домашнього насильства, яка вимагає негайного вирішення.

Відбулася консультація з протидії домашньому насильству у селі Миколаївка

Юрисконсульт «Карітас Маріуполь» Валерій Слободянюк разом з офіцером громади роз’яснили присутнім заходи юридичної протидії домашньому насильству згідно вимог статей закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та розповіли про особисту безпеку громадян.

«Не скажу, що Миколаївка якесь особливе село з огляду на наявність випадків домашнього насильства. Ситуація присутня, нажаль, всюди. Але спостерігається покращення ситуації, бо люди стали більше довіряти поліції. Кількість звернень по допомогу свідчить саме про це. За останній період до кримінальної відповідальності притягнуто три особи за статтєю 126.1 КК України – системне вчинення домашнього насильства. Хочу наголосити, що у будь-якому випадку не треба боятися, треба розповідати про прояви агресії в родині, попереджати поліцію, навіть якщо це відбувається не з вами, а з вашими сусідами. Зустріч, яку ми провели в Миколаївці спрямована на те, щоб люди розуміли, що таке домашнє насильство, які його прояви та ознаки, знали причини та разом з поліцією та громадськістю долали цю негативну рису сьогодення. Зустрічі з населенням планую проводити й надалі, щоб довести людям про те, що попередження таких випадків – справа не лише особиста, вона стосується безпеки всієї громади» – розповів після зустрічі поліцейський.

Що треба знати: Прояви фізичного чи психологічного насильства (абьюз) по відношенню до людини, незалежно від віку та гендерної приналежності  це коли партнер (або колишній партнер): ображає і принижує; забороняє зустрічатися з рідними, друзями, перешкоджає спілкуванню з ними; б’є або кричить, лякає і загрожує побоями; б’є дітей; змушує займатися сексом проти волі; не хоче, щоб партнер працював або вчився; постійно критикує і  вселяє почуття провини;  маніпулює дітьми для опосередкованого насильства.

Як з цим боротися: Найперше, що треба робити при проявах, або вчиненні домашнього насильства – усвідомити свою присутність в ньому, знайти адекватні рішення реалізації своєї потреби і робити це не за чужий рахунок, а самостійно, взяти відповідальність за своє життя, свої настрої, інтереси і матеріальні ресурси. Звернутися за допомогою в найближчий центр допомоги постраждалим від насильства і в поліцію, прийнявши стійке рішення вибратися з цієї залежності і турбуючись за своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.