«КАРІТАС МАРІУПОЛЬ» ПРОВІВ ІНТЕГРАЦІЙНИЙ ЗАХІД ДЛЯ СІМЕЙ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ

Захід проведено для сімей з числа потребуючих у рамках проекту «Забезпечення базових потреб потерпілих від конфлікту на Сході України» за підтримки «CaritasGermany»

Осінні канікули – зовсім невеличний період для відпочинку дітей та їх батьків від шкільних занять. Цієї осені Благодійний фонд «Карітас Маріуполь» подарував школярам маленьке свято.

У листопаді в рамках культурно-просвітницького заходу, команда Карітас організувала поїздку до Бердянську для родин з числа вимушено переміщених осіб та місцевих жителів Маріуполя. Протягом поїздки наша туристична група змогла прослухати дуже цікаву розповідь екскурсовода про історію міста Маріуполя, який дав притулок людям, що постраждали під час конфлікту на Сході України.
Першим з екскурсійних пунктів був міський художній музей, заснований у 1930 році І.І. Бродськським. Більшість творів в музейній колекції належать відомим живописцям другої половини XIX — початку ХХ століття: І. К. Айвазовському, О. М. Бенуа, М. П. Богданову-Бєльському, М. Н. Дубовському, К. О. Коровіну, І. М. Крамському, Куїнджі Архипу Івановичу , Б. М. Кустодієву, А. О. Рилову, О. К. Саврасову. Загалом, колекція музею нараховує до 4 000 пам’яток образотворчого мистецтва. Особливий інтерес у відвідувачів визвав ескіз А.І. Куінджи «Райдуга».

Після відвідування художнього музею, члени групи отримали змогу відчути себе творцями. Майстер-клас з розпису на склі став яскравою пригодою як для дітей, так і для батьків. Це був не просто захоплюючий процес, але і корисна навичка, яка допомагає прикрасити квартиру, створити справжні сувенірні шедеври, розвинути творчі здібності та зняти стрес. Надалі для гостей Бердянська була проведена екскурсія, мандрівники відкрили для себе це чарівне місто та знайшли цікаві, красиві закутки та краєвиди.

Але найрадіснішою подією стало відвідування зоопарку «Сафарі». Цей зоопарк є членом міжнародної організації – Євразійська асоціація зоопарків і акваріумів та у 2016 році отримав звання “Кращий зоопарк України”. У зоопарку живуть понад вісімдесят видів найрізноманітніших тварин — серед них є лемур, капібари, єнот-полоскун, білий і уссурійський тигри, степовий орел, кайман, рожевий пелікан, павич, антилопа, орангутанг, носуха, лама, поні, какаду, шимпанзе і багато інших екзотичних тварин і птахів.
На території парку росте багато дерев, у тому числі є рідкісні види: блакитний ялівець, канадська ялина, альпійська гвоздика і навіть гірська лаванда, збережені всі дерева, що ростуть тут близько півстоліття – це маслини, верби і акації. Діти мали змогу побігати по багаточисельним доріжкам, помилуватись ставками, де живуть різноманітні водоплавні птахи, гризуни і черепахи, та поділитись мріями з «Валунами Бажань»
Справжнім святом для мандрівників став контактний міні-зоопарк, де діточки та дорослі змогли ближче поспілкуватися з тваринами – погладити деяких з них та погодувати.

Це маленьке осінне свято допомогло відволіктись дітям та їх батькам від буденності. Зміна обстановки, творчі заняття, прогулянки по місту, спілкування з тваринами – надали школярам нових сил для навчання та нові яскраві емоції.