Карітас Маріуполь досліджує водозабезпечення в смт. Мирному

Працівники Карітасу Маріуполь виконали необхідні заміри.  Надалі будемо займатись аналізами води, та узгоджувати з головою сільради питання про можливі перспективи будівництва бювету.

Селищ, які звуться «Мирне» в Донецькій області цілих шість. Причому чотири з них таку назву отримали в 2016 році в рамках декомунізації. Зміни на цю назву красномовно свідчать, наскільки люди втомилися від війни та чекають мирного життя.

Смт. Мирне Волноваського району засноване в 1957 році і називалося «селище Каранського рудоуправління», пізніше в 1958 році отримало назву Мирне, а в 1967 році статус селища міського типу. У кращі часи населення селища досягало 2700 чоловік. Центр селища облаштований багатьма багатоповерховими будинками, з центральним водопостачанням і каналізацією. Вода до них надходить з двох свердловин, сумарний дебет яких становить 20 м3. в годину. Крім того, для зберігання води є два резервуари по 50 м3 кожен. Вода зі свердловин подається за графіком, протягом трьох годин три рази на добу. Решта будинків селища знаходяться без центрального водопостачання та користуються виключно колодязями. Вода використовується як технічна.

Голова сільради Микола Арсентійович Лавренюк розповів, що до 2000 року в селище надходила по трубах дніпровська вода. Її можна було використовувати як питну. Потім воду поставляти припинили, кажуть, перерозподілили для забезпечення Волновахи та Маріуполя. Труби викопали і вивезли, ймовірно здали в металобрухт.

При огляді свердловин, працівники Карітас Маріуполь були приємно здивовані вперше побачивши огороджену, охоронювану санітарну зону. В інших населених пунктах району це були просто кам’яні будинки в полі.

Як нам повідомив Микола Арсентійович, на головному підприємстві «Каранський Кам’яний кар’єр» – працювало понад 800 осіб. Робили цілодобово, в три зміни. Добували граніт, пісок, щебінь для будівництва будинків, доріг, виробництва бетону. Селище забезпечувалось продуктами і товарами за першою категорією. Із зупинкою кар’єра в січні 2014 року, роботи в Мирному не стало, і кількість населення в Мирному почала стрімко скорочуватись. Останнім часом тут проживає близько 1700 чоловік.

«Каранський кар’єр» сьогодні являє собою гнітюче видовище. Корпуси цехів з обваленнями, зяючими отворами колишніх вікон. Іржаві напівзруйновані естакади конвеєрних підйомників, занедбані екскаватори і дробильні машини. Сам кар’єр, має глибину більше 100 метрів, затоплюється водою. Подекуди з води сиротливо стирчать фрагменти екскаваторів і транспортувальних механізмів.

Надалі вдалося дізнатися, що в селищі є три колодязя, воду з яких люди використовують як питну. Це колодязі на вулицях Мічуріна, Жовтня та Лікарняної. Працівники Карітасу Маріуполь виконали необхідні заміри. Глибина колодязів складає від 13 до 16 метрів, шар води від 1 до 3 метрів. Надалі будемо займатись аналізами води, та узгоджувати з головою сільради питання про можливі перспективи будівництва бювету.