Карітас дітям

Карітас дітям

Я люблю працювати з дітьми. Відверте спілкування, цікавість до нового, деяка невпевненість і згодом радість створення.

Майстер-клас «Чудо-лялька», який відбувся у Первомайській та Єлизаветинській локаціях тому підтвердження. Знайомство з історією виникнення та значення для людства первинної ляльки заставило замислитись про себе, про свої бажання, мрії та сподівання. Лялька-мотанка – це українська народна лялька та оберіг. Перші ляльки-мотанки з’явилися ще 5000 років тому, і поширеними вони були практично в кожній країні. Тоді ці ляльки були схожими між собою. Виготовляли їх лише із шматків тканини, а відрізнялися вони лише матеріалом, який замотували всередину.

Під час створення такої іграшки важливий стан та налаштування. Майстриня передає ляльці свій настрій, думки та енергію. Ляльку-оберіг треба створювати відразу цілком, не переривати творчий процес. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг, чи подарунок до свята.

Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще.

«Я не вмію! В мене не виходить!»- а потім «Ви можете мені допомогти?», «Давай, я тобі допоможу», це вже один одному. Це так важливо навчитися просити про допомогу та допомагати іншим. Відчути себе чародійником: сильним, вмілим, рішучим. І де поділись тривожність та невпевненість? З’явилось розуміння- «Я можу!». Під час роботи в дитячих руках народилося справжнє диво – лялька! Лялька є оберегом, й іграшкою, й подружкою. Ляльки у вигадливих сукенках, з дивовижними зачісками милували око. Кожна іграшка ексклюзивна, чесна, тепла, зворушлива, незабутня. Скільки радості було у кожного, коли з різнобарвних клаптиків тканини з’явились маленькі красуні! А головне – власноруч зроблені! У кожній своє ім’я, свій характер. І якось непомітно почалась гра. Красуні вже зазбиралися на гулянку, заговорили про прикраси, частування та історії. Разом весело! Після завершення роботи відбулося чаювання зі шоколадо-смаколиками.
Дякуємо нашому проекту “Стійкість і розвиток” за простір душевного спілкування, підтримки та піклування.

Психолог Наталя Анісімова