Карантин. 28 днів потому

polska Pomoc

Сумні часи для нас, сумні часи для всього світу… Три місяці важкої боротьби людства з пандемією у світі. Місяць важкої боротьби українського суспільства та українських лікарів з вірусом у нашій країні. У світі на 13.04.2020 зареєстровано більше 1 млн. 800 тис. випадків, з них  померлих 114 тис.та 430 тис. одужало. В Україні на 13.04.2020 зареєстровано 3102 випадків, з них 93 померлих та 97 одужало.

Карантин. 28 днів потому

В Європі з’явились ознаки стабілізації спалаху коронавіруса у зв’язку із зменшенням нових випадків захворювання в Італії за останні два тижні. Наразі Іспанія наближається до піку захворюваності, нові випадки інфікування – це наслідки зараження двотижневої давності. У Німеччині фіксується зниження темпів зростання кількості випадків зараження коронавірусною інфекцією. Про це повідомляє Інститут Роберта Коха. В Австрії  зафіксували рекордно низьку кількість хворих на коронавірус за 05.04.2020. Про остаточну перемогу над covid-19 наразі говорити зарано,однак вірус у країні пішов на спад.

Представник ВОЗ повідомляє, що жорсткі міри на пересування громадян, яке ввели у багатьох країнах світу, повинні дати позитивний результат.

“Через введення обмежень більшість випадків передачі (інфікування) у більшості країн насправді проходять на рівні домогосподарства між членами родини”
(виконуючий обов’язки програми ВОЗ по надзвичайним станам у галузі охорони здоров’я
Майк Райан)

А отже треба зрозуміти, що основний шлях перемоги над пандемією це:

  • По-перше самоізоляція:

Це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми. Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном). Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

  • По-друге особиста гігієна по рекомендаціям Всесвітньої Організації з Охорони Здоров`я:
  • Регулярно мийте руки !!!

Регулярно обробляйте руки спиртовмісних засобом або мийте їх з милом.

Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісних засобом або миття їх з милом вб’є його.

  • Дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях !!!

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.

Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такою як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

  • По можливості, не чіпайте руками очі, ніс та рот !!!

Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус. Торкаючись руками, що містять інфекцію, до очей, носа або рота, можна перенести вірус з шкіри рук в організм.

  • При підвищенні температури, появу кашлю і скруті дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою !!!

Медичні працівники “Карітас Маріуполь” вже місяць в індивідуальному медичному захисті працюють на сході України у рамках проекту «Модель соціального обслуговування та медичної допомоги в Донецькому регіоні України» за підтримки Most Solidarności, Polska Pomoc та Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Лікарі проводять скринінг контроль сатурації кисню капілярної крові (пульсоксиметрію) та скринінг температури тіла опікунів та бенефіціарів, не припиняючи піклуватись про їх стан здоров’я згідно стратегічного плану у зв`язку з введенням надзвичайної ситуації у країні. Наші опікуни, дотримуючись усіх правил профілактики зараження коронавірусом від Всесвітньої організації з охорони здоров’я, завжди на телефонному зв’язку з бенефіціарами; приносять усі необхідні речі при самоізоляції, а саме продукти, ліки та засоби гігієни; проводять дезінфекційні заходи (вологе прибирання, провітрювання приміщення); обробляють та готують їжу; виносять та утилізують сміття. Також продовжують розповсюджувати по буферній зоні інформаційні листи згідно рекомендацій Всесвітньої організації з охорони здоров’я по профілактиці зараження коронавіруса.

Текст, фото: Рудковський Богдан