«І НІКОЛИ НЕ ДУМАЙТЕ, ЩО ВАС МАЛО! БО ХРИСТОС БУВ ОДИН, АЛЕ ЗМІНИВ СВІТ!»

«І НІКОЛИ НЕ ДУМАЙТЕ, ЩО ВАС МАЛО! БО ХРИСТОС БУВ ОДИН, АЛЕ ЗМІНИВ СВІТ!»

Величезний позашляховик, дипломатичні номери, водій, щільний графік… VIP персона за формою, а за суттю – дуже душевна та мудра людина з добрими очима та гарним почуттям гумору, справжній пастир віруючих – представник Папи Римського в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті приїздив на два дні до Маріуполя.

15 травня, у свято Зішестя Святого Духа за римо-католицьким календарем Його Преосвященство провів Службу Божу в Парафії Матері Божої Ченстоховської. Це було дивовижно, бо в цей день в каплиці Божого милосердя разом з римо-католиками молилися священство та парафіяни Української греко-католицької церкви, Української православної церкви Київського Патріархату та віруючи-протестанти. Всі християни у спільній молитві просили Бога про мир в Україні та примноження любові серед людей. «Мир вам» – привітався Ісус з апостолами, коли явився до них. Здається, просте іудейське привітання, бо «шалом» перекладається саме як «мир вам», але це не так. Ми всі маємо нести мир людям, бо якщо ми вийдемо звідси і будемо сіяти ворожнечу, то ми маємо закрити свої церкви, бо те, що ми говоримо не збігається з тим, що ми робимо» – сказав у своїй проповіді владика Клаудіо.

Цього ж дня архієпископ мав їхати до Запоріжжя, але знайшов час та разом зі священниками Української греко-католицької церкви отцем Максимом та отцем Ростиславом – директором благодійного фонду «Карітас-Маріуполь», відвідав декілька родин переселенців, що ними опікується Карітас. Поводився «високий» гість не як Апостольський Нунцій, а як християнин та пастир – щиро цікавився, співчував та висловлював розуміння й підтримку людям, що потрапили в біду.

«І ніколи не думайте, що вас мало! Бо Христос був один, але змінив світ!» – ще одна пастирська порада від Його Преосвященства Клаудіо Ґуджеротті для тих, хто робить добро.