Досягнення Ресурсного центру за 2019 рік

Простір Підтримки

Ресурсний центр Простору Підтримки працює за декількома напрямками: юридична підтримка людей, лобіювання інтересів клієнтів Простору Підтримки, надання платформи для зустрічей та заходів, направлених на покращення координаційної роботи і стратегії щодо покращення умов життя людей, які постраждали від конфлікту.

Також фахівці цього центру займаються залученням додаткових коштів на діяльність проекту, щоб підсилити його функціональну спроможність, що в свою чергу, покращує умови надання доступних та якісних послуг потребуючому населенню.

Так. У 2019 році було подано ряд грантових заявок, 3 з який ми було отримано на суму 3 600 000 гривень.

Ми отримали фінансування на проект від ПРООН – «Впровадження нових моделей надання безоплатної правової допомоги через місцеві органи влади» на суму 1 400 000 грн. Діяльність проекту була направлена на допомогу мешканцям буферної зони Донецької області, зокрема на безкоштовні юридичні консультації. У Центрах Надання Адміністративних Послуг у Мангуші, Волновасі та Мар’їнці протягом року можна буде звернутися за допомогою до юристів з питань оформлення документів, субсидії, надання консультацій, тощо.

Другий великий грант, який нам вдалося залучити, щоб підсилити діяльність нашої організації, це грант від іноземних партнерів з «Словацької міжнародної агенції співпраці для розвитку», на саму 2 100 000 грн. Діяльність цього проекту направлена на надання соціальної послуги з домашньої опіки, та на допомогу в реконструкції або ремонті домогосподарств, які постраждали внаслідок військових дій на Сході України. Проект реалізується в буферній зоні Донецької області, та поширюється на найбільш постраждалі населені пункти – Чермалик, Гранітне, Старогнатівка, Мар’їнка та Красногорівка.

В 2019 році, фахівцями ресурсного центру Простору Підтримки налагоджена співпраця з представниками ОБСЄ, які долучаться про інформування постраждалого населення про послуги Карітасу Маріуполя. Також є домовленість, про участь двох спеціалістів для проведення інформаційних сесій з мінної безпеки для дітей чотирьох шкіл Маріуполя.

В рамках налагодженої співпраці з мережею заправочних комплексів ОККО, було встановлено 2 великих бокси для збору вживаного одягу. Завдяки цьому, в 2019 році, потребуючи клієнти Карітасу отримали більш ніж 600 кг необхідного одягу.

Цього року, негрошових ресурсів було залучено на суму, більш ніж 200 000 грн. Це допомога від нашихї постійних партнерів – ФудБенк, МЕТРО, Донецький обласний Драматичний Театр, магазину одягу БрендБей та фізичних осіб благодійників. Завдяки їх допомозі, нам додатково були передані предмети гігієни, одяг, взуття, продукти харчування та квитки на театральні вистави для наших клієнтів.

Також, в рамках роботи Ресурсного центру, працює юрист. Його діяльність ведеться в рамках системи запитів від клієнтів Простору Підтримки, а також допомога у допомозі в юридичних питаннях під час налагодження діяльності проекту з іншими організаціями та установами.

Так, в 2019 році, юристом Простору Підтримки було надано інформаційну та юридичну підтримку у питаннях:

  • вирішення майнових питань;
  • соціальних виплат, оформлення пенсії та виплат по аліментам;
  • питаннях про сімейні відносини;
  • проблем щодо відновлення документів;
  • оформлення працевлаштування;
  • питаннях, щодо правильності оподаткування;
  • питання банкрутства;
  • насильства в родині.

За цей рік юридичну консультацію та, за необхідністю, юридичний супровід, отримали більш, ніж 30 осіб. Згідно моніторингу, 80% бенефіціарів підтвердили, що завдяки цій допомозі, вони остаточно вирішили свої наявні юридичні питання.

Також, юрист Простору Підтримки в 2019 році допомогла розробити ряд меморандумів та договорів про співпрацю між Карітасом та іншими організаціями чи державними установами. Щоб гарантувати якість та своєчасність надання комплексної необхідної допомоги, ми перевели в офіційну юридичну площину домовленості про спільну роботу. Завдяки цьому, ми можемо гарантувати своєчасне та офіційне отримання необхідної допомогу, в разі перенаправлення наших бенефіціарів в інші організації чи державні установи.

Зокрема, в рамках підписаних меморандумів, ми отримали можливість офіційно залучати до діяльності Карітасу студентів-практикантів, щоб допомагати ВНЗ готувати фахових спеціалістів, які мають можливість на практиці підготуватись до майбутньої роботи.

В рамках діяльності Ресурсного Центру працює лобіст. Його діяльність включає в себе лобіювання інтересів громад\окремих осіб чи інтересів Карітасу Маріуполя в державних установах та органах місцевого самоврядування.

Так, в 2019 році було налагоджено тісне співробітництво з Держгеокадастром України в Донецькій області та розпочато просвітницьку діяльність з роз’яснення норм земельного законодавства для представників ОСББ м. Маріуполя.

В процесі цієї роботи було лобіст допоміг налагодити співробітництво між представниками ОСББ, Маріупольською міською радою та Держгеокадастром у Донецькій області, що значно скоротило процес отримання ОСББ необхідної інформації та рішень, щодо землевпорядкування від Маріупольської міської ради.

Отримані навички дали змогу представникам ОСББ уникнути конфліктних питань у землекористуванні, значно скоротити податки та більш детально зрозумівши свої права використовувати їх для досягнення позитивних змін у своїх громадах.

Підписано меморандум та розпочато спільну проектну діяльність з Дацькою радою з прав біженців по наданню безоплатної правової допомогу особам у скрутних життєвих обставинах, у громадах на території Мангушського, Волноваського та Маріїнського районів. Реалізація спільного проекту має на меті допомогу громадянам у отриманні соціальних і адміністративних послуг, та значно посилює адвокаційну діяльність у юридичних питаннях, що виникають у мешканців цих районів.

Також, налагоджено діяльність з мережею комерційних та державних закупівель «Rialto» та «Prozorro». Завдяки спільним тренінгам для тендерних комітетів державних та комерційних замовників, вони отримали необхідні знання, для більш якісного проведення тендерів на рівні своїх районів (Волноваський, Мангушський та Нікольський райони). Наразі, завдяки лобісту Карітасу, який допоміг тендерним комітетам з оформленням документації, було пришвидшено закупівлю машини швидкої допомоги для Нікольської районної лікарні та проведено прокладку дороги для Мангушської районної ради.

Завдяки співпраці Карітасу Маріуполя з Карітасом OLOMOUC та Урядом Австрії, було передано гуманітарний вантаж для громад Маріуполя та Нікольського, Мангушського та Волноваського районів, у вигляді медичного обладнання для лікарень. Зокрема, це лікарняні функціональні ліжка, супутні меблі, хірургічне приладдя та інші необхідні медичні прилади. Лобіст проекту Простір Підтримки протягом року допомагав у безоплатному розмитненню цієї гуманітарної допомоги, яка значно посилила можливість якісного надання медичної допомоги. Завдяки цьому спеціалізованому приладдю, в лікарнях вищезазначених районів та Маріуполя було покращено комфорт перебування пацієнтів.

Також, в 2019 році лобіст Простору Підтримки працював в напрямку спрощення процедури отримання адміністративних послуг у віддалених від великих міст населених пунктах. Ним була розроблена програма «Мобільні ЦНАПи», яка згодом була взята за основу та прийнята на державному рівні в районах Донецької області. Наразі, ця програма запущена в багатьох містах України, зокрема і в Донецькій області. В рамках цього проекту, люди отримали можливість на місцях отримувати ряд адміністративних послуг, не виїжджаючи зі своїх населених пунктів. Це значно допомагає своєчасному отриманню необхідних послуг та оформленню соціальних виплат постраждалому від військових дій на Сході України населенню.

Спільними зусиллями Карітасу та Волноваської районної ради було розроблено та впроваджено програму розвитку інклюзивно-ресурсних центрів.

Для посилення діяльності такого центру у Волновасі, фахівці Ресурсного Центру допомагали лобіювати інтереси громади ГО «Дивись серцем», які активно включаються в роботу інклюзивно-ресурсного центру. Спільними зусиллями лобіста, Волноваської районної ради та представників громади, було налагоджено залучення додаткових коштів від державних та комерційних структур, на розвиток цього центру.

Через впровадження такої трьохсторонньої моделі комунікації, Волноваха отримала один з найефективніших інклюзивно-ресурсних центрів у Донецькій області.